Bouw MFA Lagewei vertraagd door faillissement bouwbedrijf WBC
Donderdag 5 november 2015 (1 min, 14 sec)
BARENDRECHT – De Multifunctionele Accommodatie (MFA) Lagewei zal later in gebruik worden genomen dan gepland. Het bouwbedrijf WBC dat verantwoordelijk was voor de bouw is recent failliet verklaard. De MFA Lagewei had in december gereed moeten zijn.
In april van dit jaar werd er begonnen met de bouw van de MFA en in september werd het hoogste punt bereikt. MFA Lagewei is momenteel de laatste accommodatie die wordt ontwikkeld op de campus.
Cruciale fase
Verantwoordelijk wethouder Leon van Noort constateert: “Het bouwwerk bevindt zich in een cruciale fase omdat het gebouw nog niet wind- en waterdicht is.” Gezien de fase van de bouw en het belang van realisatie ervan is hij zeer nauw betrokken bij de voortgang van de bouw. “De curator bekijkt nu of de bouw kan worden voortgezet. Zo niet, dan gaan we direct andere stappen ondernemen om zo min mogelijk vertraging op te lopen.”
Wethouder van Noort: “Op dit moment is dus nog niet bekend is wat de financiële consequenties zijn , wat dit betekent voor de planning en de garanties. Wel kan ik u aangeven dat de gemeente WBC heeft gefactureerd op basis van de werkelijke stand van zaken van het werk. E r is dus geen sprake van voorfinanciering door de gemeente.”
Meerdere functies
In de Multifunctionele Accommodatie (MFA) Lagewei worden een jongerencentrum, een gymzaal en wissellokalen voor het Dalton Lyceum en scholengemeenschap Calvijn Groene Hart gerealiseerd. Na oplevering van de nieuwbouw van de MFA worden de noodlokalen van het Dalton Lyceum weggehaald
Recent nieuws
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025
-
Meerdere schoten op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht: Geen daders in beeld, geen gewonden
Maandag 22 december 2025