Politie onderzoekt reeks berovingen op één avond in Barendrecht
Donderdag 17 december 2020 (1 min, 32 sec)
BARENDRECHT – Afgelopen zaterdagavond is er melding gemaakt van minstens 5 berovingen (of pogingen daartoe) die in korte tijd hebben plaatsgevonden in Barendrecht. De politie kon afgelopen dagen nog niet direct aangeven of er nog meer berovingen hebben plaatsgevonden dan nu bekend. Ook is niet bekend of er al aanhoudingen zijn verricht: “De politie is druk bezig met het onderzoek en het opnemen van de aangiftes.”
Zowel volwassenen als tieners zijn volgens de meldingen slachtoffer geworden van (pogingen tot) beroving. De twee daders hebben zich naar alle waarschijnlijkheid in korte tijd op een huurscooter door Barendrecht verplaatst en daarbij meerdere slachtoffer gemaakt. Tot op heden is in geen van de berichten melding gemaakt van het gebruik van een wapen.
Rooftocht
In de loop van afgelopen zaterdagavond is melding gemaakt van 2 berovingen op de Voordijk, zowel op het deel in Carnisselande als ook ter hoogte van de fietsenwinkel aan de Sweelincklaan. Daarna werd gemeld dat de jongens op de scooter in het centrum van Barendrecht, in de omgeving van ‘t Vlak/de Middenbaan een groepje tieners heeft achtervolgd en gepoogd hebben één van hen te beroven. Terug in Carnisselande hebben er daarna nog 2 pogingen tot een beroving plaatsgevonden: Aan de Avenue Carré, ter hoogte van de Dennenhout, werd een jongen achtervolgd. De daders wilde zijn (elektrische) fiets. Ter hoogte van het Middeldijkerplein werd gepoogd de telefoon van een vrouw te stelen.
De politie heeft bovenstaande meldingen van diverse betrokkenen nog niet kunnen bevestigen. Een woordvoerder geeft aan dat het onderzoek nog loopt en de afdeling opsporing bezig is met het onderzoek naar de berovingen. (Tips/aanvullingen zijn nog steeds welkom)
Zaterdag hebben er meerdere (pogingen) straatroof plaatsgevonden in #Barendrecht, volgens betrokkenen door dezelfde 2 jongens op een scooter. De politie is nog bezig met alle aangiftes opnemen. Meer info volgt zodra beschikbaar. Betrokkene/getuige? -> nieuws@barendrechtnu.nl
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) December 14, 2020
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026