Burgemeester overweegt samenscholingsverbod op Middeldijkerplein
Woensdag 5 april 2017 (55 sec)
BARENDRECHT – De burgemeester overweegt op dit moment een samenscholingsverbod op het Middeldijkerplein. Dit naar aanleiding van de overlast op het plein: “Incidenten zijn ernstig en die neem ik zeer serieus, ik neem dan ook adequate maatregelen.” Het gaat hierbij o.a. om geluidsoverlast, (openlijk) drugsdealen, gedumpt afval, straatroof, diefstal en (intimiderende) hangjeugd bij de tramhalte.
De politie heeft eind februari na een straatroof twee verdachten kunnen aanhouden en ook recent vonden er aanhoudingen plaats op het plein. Vrijwilligers die zich inzetten voor de veiligheid in de wijk zijn sinds kort wel door de politie geadviseerd om het Middeldijkerplein te mijden.
Samenscholingsverbod
De burgemeester gaf gisteravond (Dinsdag 4 april 2017) in de raadsvergadering aan dat hij de mogelijkheid heeft om een samenscholingsverbod in te stellen op het Middeldijkerplein. Van Belzen: “Dat instrument zal ik inzetten wanneer de openbare orde en veiligheid in het geding zijn.” Hij geeft aan de inzet hiervan momenteel te overwegen. Mocht het zo ver komen, dan wordt de gemeenteraad hierover geinformeerd.
Lijkt sprake geweest te zijn van overlast op het #Middeldijkerplein. Politie met spoed ernaartoe, jongeren vluchten alle kanten op.
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) March 31, 2017
Recent nieuws
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025
-
Meerdere schoten op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht: Geen daders in beeld, geen gewonden
Maandag 22 december 2025