Burgemeester overweegt samenscholingsverbod op Middeldijkerplein
Woensdag 5 april 2017 (55 sec)
BARENDRECHT – De burgemeester overweegt op dit moment een samenscholingsverbod op het Middeldijkerplein. Dit naar aanleiding van de overlast op het plein: “Incidenten zijn ernstig en die neem ik zeer serieus, ik neem dan ook adequate maatregelen.” Het gaat hierbij o.a. om geluidsoverlast, (openlijk) drugsdealen, gedumpt afval, straatroof, diefstal en (intimiderende) hangjeugd bij de tramhalte.
De politie heeft eind februari na een straatroof twee verdachten kunnen aanhouden en ook recent vonden er aanhoudingen plaats op het plein. Vrijwilligers die zich inzetten voor de veiligheid in de wijk zijn sinds kort wel door de politie geadviseerd om het Middeldijkerplein te mijden.
Samenscholingsverbod
De burgemeester gaf gisteravond (Dinsdag 4 april 2017) in de raadsvergadering aan dat hij de mogelijkheid heeft om een samenscholingsverbod in te stellen op het Middeldijkerplein. Van Belzen: “Dat instrument zal ik inzetten wanneer de openbare orde en veiligheid in het geding zijn.” Hij geeft aan de inzet hiervan momenteel te overwegen. Mocht het zo ver komen, dan wordt de gemeenteraad hierover geinformeerd.
Lijkt sprake geweest te zijn van overlast op het #Middeldijkerplein. Politie met spoed ernaartoe, jongeren vluchten alle kanten op.
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) March 31, 2017
Recent nieuws
-
UPDATE, opgelost: Heinenoordtunnel in beide richtingen afgesloten vanwege stroomstoring
Donderdag 18 september 2025
-
Ruim 1200 aansluitingen in Carnisselande zonder stroom
Donderdag 18 september 2025
-
Oud docent Portus Groene Hart krijgt 100 uur taakstraf voor ontucht met 16-jarige leerlinge
Woensdag 17 september 2025
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker krijgt vorm, staalconstructie van nieuwe schuur staat overeind
Zaterdag 13 september 2025
-
Uitbreiding van recreatiegebied Zuidpolder-West van start
Vrijdag 12 september 2025