Nieuwe rotonde aan de Middelweg: “Augustapolder als tweede wijkontsluiting van Vrouwenpolder”
Maandag 13 mei 2019 (1 min, 1 sec)
BARENDRECHT – De wijk Vrouwenpolder krijgt een tweede ontsluiting via de toegangsweg vanaf de Middelweg. Het huidige kruispunt zal worden vervangen door een rotonde, zo blijkt uit een verkeersbesluit van de gemeente Barendrecht.
De plannen voor de aanleg van een rotonde zijn al ruim 2 jaar oud. Sinds 2016/2017 kijkt de gemeente al naar de mogelijkheid om een rotonde aan te leggen op de Middelweg.
Wijkontsluiting
In het verkeersbesluit valt te lezen: “De wijk Vrouwenpolder is volop in ontwikkeling waardoor de verkeersdruk in de wijk toeneemt. Het openstellen van de Augustapolder als tweede wijkontsluiting van Vrouwenpolder zal de verkeersdruk in de wijk beter verdelen wat voor de leefbaarheid en de verkeersveiligheid in de wijk positieve gevolgen heeft. De verkeersdruk op kruispunt Middelweg met de Augustapolder zal door deze openstelling toenemen. Om de veiligheid en de doorstroming te garanderen wordt dit kruispunt aangepast in de vorm van een rotonde.”
Tractoren weer op rijbaan
Tegelijkertijd met de keuze voor een rotonde is er ook besloten om tractorverkeer van het fietspad langs de Middelweg te krijgen: “Om de verkeersveiligheid te verbeteren voor de (brom)fietser wordt het verbod voor tractoren op de Middelweg en Kilweg opgeheven waardoor het voor tractoren niet meer noodzakelijk is gebruik te maken van dit fietspad.“
Recent nieuws
-
Automobilist doorgereden na aanrijding bij verkeerslicht Dierensteinweg – 1e Barendrechtseweg
Vrijdag 2 januari 2026
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025