Binnenkort ook ‘groen geluidsscherm’ langs Henry Dunantlaan vanwege toename verkeersdrukte
Dinsdag 22 augustus 2017 (49 sec)
BARENDRECHT – De openstelling van de onderdoorgang A29 (gepland voor oktober 2017) zorgt voor een flinke toename in de verkeersdrukte. Omwonenden van de Sweelincklaan kregen het vorig jaar voor elkaar om een ‘groen geluidsscherm’ te laten plaatsen tegen deze overlast toename.
De gemeente heeft inmiddels besloten om een zelfde soort ‘groene geluidsscherm’ ook langs de Henry Dunantlaan te plaatsen. Het scherm komt naast de autoweg tussen de Voordijk en het provinciaal fietspad.
Groen geluidsscherm
De Henry Dunantlaan werd vorig jaar opnieuw geasfalteerd, maar er blijken meer maatregelen nodig tegen de verwachte geluidstoename: “Het asfalt reduceert het geluid nog niet voldoende waardoor extra maatregelen nodig zijn om aan de wettelijke eis te voldoen“, zo laat de gemeente weten.
Het scherm krijgt dezelfde uitstraling als het scherm dat momenteel al langs de Sweelincklaan staat (1 meter hoog). Tegen het scherm zullen (kleine) planten worden geplaatst, na enige tijd zal het scherm daardoor minder (of helemaal niet meer) zichtbaar zijn.
Foto: Huidige scherm langs de Sweelincklaan
Update 16 oktober 2017, foto’s van afgelopen week:
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025