EVB vraagt om oplossing voor klachten nieuwe RET dienstregeling
Vrijdag 6 februari 2015 (1 min, 6 sec)
BARENDRECHT – EVB heeft vragen gesteld aan de wethouder over klachten die ze hebben ontvangen naar aanleiding van de aangepaste RET dienstregeling. Volgens deze klachten is de busverbinding bij de haltes Park Buitenoord, De Driesprong, de Kolk en Station Barendrecht slechter geworden.
Kees Takken vraag namens de EVB of de wethouder deze mening deelt. Een voorstel om het probleem op te lossen wordt ook gedaan: Bus 183 vanaf de Lindehoevelaan laten doorrijden via de haltes richting het station.
Ouderen
Kees Takken: “Rondom de halte Buitenoord wonen veel ouderen en/of mensen met een mobiliteitsbeperking. Als deze groep nu naar Carnisse of Maasstad wil dan hebben ze de volgende mogelijkheden: a. Minimaal 850 meter lopen naar de halte Lindehoevelaan voor bus 183; b. Opstappen in bus 84, 1 halte meerijden tot halte Lindehoeve laan en daar overstappen op halte 183.”
Hij vraagt de wethouder hierbij of de loopafstand acceptabel is en welke maximale loopafstand naar bushaltes wordt gehanteerd in Barendrecht. Daarnaast kan het lastig zijn voor mensen met mobiliteitsproblemen (zoals rollators) om over te moeten stappen.
Voorstel
“Is er een mogelijkheid om bus 183 vanaf de Lindehoevelaan door te laten rijden naar halte park Buitenoord, halte de Driesprong, (halte station Barendrecht eventueel), en halte de Kolk? (…) Bent u bereid om deze situatie met de RET te bespreken en daar waar nodig met een oplossing dan wel gepast alternatief te komen?“
Recent nieuws
-
BVV Barendrecht viert 100-jarig bestaan en ontvangt Waarderingsoorkonde: “Voor iedereen die zich inzet voor BVV”
Donderdag 12 februari 2026
-
16 feb: Begin werkzaamheden Kilweg: Eén rijbaan per richting definitief afgesloten, geluidsscherm langs de weg
Vrijdag 6 februari 2026
-
Automobilist botst op paal langs Dierensteinweg na ongeval op rotonde
Woensdag 4 februari 2026
-
Schoolgebouw aan Petrus Camperstraat krijgt anti-kraak woonruimtes voor jongeren uit Barendrecht
Woensdag 4 februari 2026
-
Pakket- en fietsreparatiepunt ‘Het Zijspoor’ verhuisd van station Barendrecht naar de Gouwe
Vrijdag 23 januari 2026