Weekmarkt tijdens de kermis op vrijdag 22 april naar het Achterom
Vrijdag 15 april 2022 (1 min, 9 sec)
BARENDRECHT – Vanaf volgende week woensdag (20 april) staat de kermis weer een week lang op het gemeentehuisplein in Barendrecht. De markt van vrijdag 22 april moet daardoor uitwijken naar een andere locatie.
Wethouder van der Linden: “Hierover hebben wij de afgelopen tijd overleg gevoerd met de marktcommissie. Er zijn een aantal alternatieven onderzocht en besproken. De conclusie is dat de markt op 22 april plaatsvindt aan het Achterom.”
Locaties
Diverse alternatieve locaties werden onderzocht, maar uiteindelijk is het toch het Achterom geworden: “De marktcommissie had in een eerder stadium bedenkingen bij deze locatie, omdat niet alle ondernemers op dit terrein zouden passen door de afmetingen van de voertuigen. Recent heeft de marktcommissie laten weten dat het Achterom toch een geschikt alternatief is geworden vanwege een aantal ondernemers die zich hebben afgemeld. De markt zal op 22 april dus op deze locatie plaatsvinden“, aldus wethouder van der Linden.
De Binnenlandse Baan (thv ‘t Vlak) is afgevallen omdat de hulpdiensten hier geen toestemming voor geven (calamiteitenroute). De Schaatsbaan is ook geen optie (meer) omdat het fietspad en de weg gescheiden zijn waardoor kramen er (i.t.t. eerder) niet meer goed kunnen staan (“In beperktere opzet zou de weekmarkt hier wel mogelijk zijn“; marktmeester en commissie waren echter ook tegen). De locatie bij De Bongerd werd door de gemeente geschikt gevonden, maar niet door de marktcommissie; ze verwachten dat hier te weinig publiek naartoe zal komen.
Recent nieuws
-
FlexFlitser langs Portlandse Baan: 11.069 boetes voor hardrijders in 2025
Vrijdag 20 februari 2026
-
Man (37) aangehouden na diefstal van gereedschap tijdens werkzaamheden bij Kruidvat Middenbaan
Vrijdag 20 februari 2026
-
Asfalt op deel van Carnisser Baan laat los, maximum snelheid tijdelijk naar 30km/u
Vrijdag 20 februari 2026
-
BVV Barendrecht viert 100-jarig bestaan en ontvangt Waarderingsoorkonde: “Voor iedereen die zich inzet voor BVV”
Donderdag 12 februari 2026
-
16 feb: Begin werkzaamheden Kilweg: Eén rijbaan per richting definitief afgesloten, geluidsscherm langs de weg
Vrijdag 6 februari 2026