Plannen stopgezet voor discounter supermarkt (Aldi, Lidl, Jumbo) aan het Achterom
Donderdag 2 december 2021 (1 min, 21 sec)
BARENDRECHT – In de zomer van 2021 werd bekend dat de gemeente onderzocht of er aan het Achterom, in het centrum van Barendrecht, ruimte kon worden gemaakt door een ‘discounter’: een goedkope(re) supermarkt. Het gebouw zou dan gecombineerd kunnen worden met (‘betaalbare’) woningen. De Aldi, Lidl en Jumbo alsook een “andere geïnteresseerde partij, die reeds in het centrum van Barendrecht bezit heeft” hadden interesse getoond in de locatie.
De gemeente heeft onderzocht of dit ruimte technisch mogelijk was en kwam tot de conclusie dat dit inderdaad het geval was. De gemeenteraad stak 3 weken geleden echter een stokje voor deze plannen: In meerderheid (25 tegen 4) werd een motie (PDF) aangenomen om géén discounter naar het Achterom te halen. De motie om geen aanbesteding hiervoor te starten, ingebracht door Echt voor Barendrecht en de SGP/ChristenUnie, werd gesteund door CDA, D66 en de VVD. Tegen de motie stemden GroenLinks, PvdA en Winnie Hofland (eenvrouwsfractie)
Project gestopt
Het college heeft de gemeenteraad geinformeerd over de afgeronde status van het project: “Wij hebben uw motie direct uitgevoerd. Er is contact opgenomen met de Lidl, Aldi en Jumbo om hen te informeren dat de gemeenteraad heeft besloten geen verdere stappen te willen ondernemen om een discounter (en betaalbare woningen met bijbehorende parkeergarage op de betreffende locatie’) te tenderen (een aanbesteding, red). En dat de voorbereidingen daartoe moeten worden gestaakt. Ook een andere geïnteresseerde partij, die reeds in het centrum van Barendrecht bezit heeft, is hierover geïnformeerd. Daarnaast is een informerend gesprek met de provincie Zuid-Holland over subsidies voor onrendabele investeringen in het centrum on-hold gezet. Wij beschouwen deze motie dan ook als afgedaan.“
Recent nieuws
-
Politiehond springt in sloot en bijt vluchtende Duitser in het water langs de Dierensteinweg
Zondag 30 augustus 2026
-
Tankwagen en auto gekanteld op A15, hoofdrijbaan richting Rhoon thv Smitshoek volledig afgesloten
Zaterdag 29 augustus 2026
-
29 aug: Zomerfeest voor kinderen bij De Kleine Duiker
Vrijdag 28 augustus 2026
-
Brand bij verborgen tentenkamp in bosgebied langs A15 Vaanplein
Donderdag 27 augustus 2026
-
Politie deelt beelden van verdachten van fatbike straatroof aan Van Beuningenhaven
Zondag 23 augustus 2026