Nieuwe kudde Schotse Hooglanders uitgezet in de Zuidpolder
Woensdag 10 maart 2021 (1 min)
BARENDRECHT – In de Zuidpolder van Barendrecht is vanmiddag (Woensdag 10 maart 2021) een kudde Schotse Hooglanders uitgezet. De dieren staan in het gebied waar sinds 2016 tot september vorig jaar nog een kudde Galloway runderen stond. Deze kudde werd na 4 jaar in de Zuidpolder naar een natuurgebied in Limburg verhuisd.
BarendrechtNU lezer Erik zag hoe de dieren vanmiddag (Woensdag 10 maart 2021) aankwamen in Barendrecht en voor het eerst in hun nieuwe gebied rond struinde. Het gaat momenteel om 2 moeders met een kalf, zo laat hij aan BarendrechtNU weten. De beheerder van de dieren, Stichting Free Nature, had vorig jaar al aangekondigd dat de Schotse Hooglanders vanuit de Broekpolder in Vlaardingen naar Barendrecht zouden verhuizen.
Wandelaars kunnen door het leefgebied van de Schotse Hooglanders wandelen, maar dienen daarbij wel afstand te houden van de dieren. Stichting Free Nature: “De dieren storen zich niet aan de aanwezigheid van mensen en gaan hun eigen gang. Ondanks het gemoedelijke karakter blijft het altijd van belang om het dier niet te verstoren. Het aanhouden van minimaal 25 meter afstand tussen mens en dier voorkomt negatieve interacties.”
Foto’s ingezonden door Erik
Foto’s: Nieuwe kudde Schotse Hooglanders uitgezet in de Zuidpolder – https://t.co/ocOqHmFrhL #Zuidpolder #Barendrecht pic.twitter.com/YiKUSbZzyH
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) March 10, 2021
Recent nieuws
-
Scooterrijder ernstig gewond bij aanrijding met auto Noordersingel, politie was wel/niet in achtervolging
Woensdag 19 maart 2025
-
Man (25) aangehouden bij MacDonald’s Barendrecht: Dreigde te schieten vanwege probleem met bestelling
Maandag 17 maart 2025
-
Van uitstel komt afstel: Toch geen politiebureau aan de Dierensteinweg
Woensdag 12 maart 2025
-
A29 Heinenoordtunnel richting zuiden afgesloten door omgeslagen aanhanger
Donderdag 6 maart 2025
-
PingProperties besluit verbouwing Carnisse Veste te starten
Donderdag 6 maart 2025