Nieuw bootcampparcours geopend in Carnisser Park op geluidswal A15
Donderdag 16 juli 2026 (2 min, 14 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Met een gezamenlijke warming-up, een openingsronde en verschillende sportieve activiteiten is gisteravond (Woensdag 15 juli 2026) het nieuwe bootcampparcours in het Carnisser Park officieel geopend. Wethouder Margo Stolk en Irma Kenter, domeindirecteur Bereikbaarheid & Wonen van de provincie Zuid-Holland gaven samen met alle aanwezigen het startschot voor de nieuwe sportieve ontmoetingsplek.
Inwoners, sporters, sportaanbieders en andere betrokkenen zijn vanavond (Donderdag 16 juli 2026) naar het Carnisser Park gekomen om de opening bij te wonen. Na een energieke warming-up gingen deelnemers direct het parcours op voor de eerste officiële ronde. Aansluitend maakten bezoekers kennis met verschillende clinics, demonstraties en sportactiviteiten van lokale aanbieders.
Toestellen en parcours
Het nieuwe bootcampparcours is te vinden in het Carnisser Park, naast de trap vanaf de Groningseweg (bedrijventerrein Vaanpark). Het is een populaire plek voor wandelaars, hardlopers en sportgroepen. De acht toestellen zijn geschikt voor uiteenlopende oefeningen voor meer kracht, conditie en balans. Belijning en iconen maken van het wandelpad rondom de toestellen een uitnodigend hardloop- en sprintparcours. Het aangrenzende grasveld blijft beschikbaar voor alle georganiseerde en ongeorganiseerde sport- en spelactiviteiten.
Margo Stolk, wethouder Sport: “We willen bewegen zo laagdrempelig mogelijk maken. Dit parcours biedt inwoners een mooie plek om actief bezig te zijn, maar ook om elkaar te ontmoeten. We hebben inwoners gevraagd waar zij behoefte aan hadden en kregen veel enthousiaste reacties. Die betrokkenheid heeft geholpen bij de keuzes die we hebben gemaakt. Het was geweldig om te zien hoeveel mensen vanavond (Donderdag 16 juli 2026) direct meededen en enthousiast gebruikmaakten van de nieuwe voorziening. Voor mij is dit ook geen eindpunt, maar een eerste stap. Ik hoop dat we de komende jaren samen verder kunnen bouwen aan deze sportieve plek op de geluidswal.”
Subsidie van provincie
De provincie Zuid-Holland heeft voor de realisatie van de sportvoorziening € 50.000 subsidie verleend vanuit de regeling Beweegvriendelijke leefomgeving. Vanuit deze regeling stelt de provincie geld beschikbaar voor aanpassingen in de openbare ruimte die bewegen gemakkelijker en aantrekkelijker maken.
Anne Koning, gedeputeerde Recreatie, Toerisme en Sport van de provincie Zuid-Holland: “Bewegen is gezond én leuk. Daar helpen we graag aan mee. Als Zuid-Holland willen we dat het zo makkelijk mogelijk wordt voor onze inwoners om lekker te sporten en bewegen. Een gezonde leefomgeving dichtbij huis maakt dat makkelijker. Dit parcours in het Carnisser Park is daar een geweldig voorbeeld van. Barendrecht laat zien dat het kan.”
Bewust Barendrecht voor gezond en actief leven
Het parcours is onderdeel van de ambitie van Bewust Barendrecht om inwoners te stimuleren gezond en actief te leven. Uitgaande van de beweegrichtlijnen scoort de wijk waarin het parcours ligt onder het landelijk en gemeentelijk gemiddelde. Door te investeren in openbaar toegankelijke sport- en beweegvoorzieningen wordt sporten en bewegen voor alle Barendrechters makkelijker en toegankelijker.
Foto’s
Recent nieuws
-
Nieuw bootcampparcours geopend in Carnisser Park op geluidswal A15
Donderdag 16 juli 2026
-
Demonstraties tegen AZC in Barendrecht én tegen-anti-AZC demonstratie op gemeentehuisplein
Woensdag 15 juli 2026
-
Nieuw fietspad door Zuidpolder geopend en start van nieuwbouw Wilgen erf
Woensdag 15 juli 2026
-
Foto’s + video’s: Truckrun Barendrecht 2026
Zaterdag 11 juli 2026
-
Uitslaande grote brand in bedrijfspand aan de Fennaweg
Donderdag 2 juli 2026