Vanavond demonstraties tegen AZC in Barendrecht én tegen-anti-AZC demonstratie op gemeentehuisplein

BARENDRECHT – In verband met twee aangekondigde demonstraties voor/tegen de komst van een asielzoekerscentrum in Barendrecht kan er vanavond (Woensdag 15 juli 2026) niet worden geparkeerd worden op een deel van de parkeerplaats van het gemeentehuisplein (Binnenhof). Op het deel voor het gemeentehuis geldt een parkeerverbod van 18.00 uur tot 21.00 uur.

Daarnaast worden op de parkeerplaats camera’s geplaatst voor extra toezicht. Ook sluiten de balies een uur eerder. Het ophalen van documenten kan tot 19.00 uur i.p.v. 20.00 uur. Vanavond (Woensdag 15 juli 2026) worden tijdens een extra raadsvergadering vanaf 20:00 uur tevens de nieuwe wethouders geïnstalleerd. Publiek is alleen welkom in de hal van het gemeentehuis, waar de vergadering via een videoverbinding kan worden gevolgd.

Demonstraties AZC

De ‘demonstratie tegen AZC’ is op de parkeerplaats thv de inrit voor auto’s vanaf de Binnenlandse Baan. Er mogen hier maximaal 100 mensen demonstreren van 19:30 tot 20:30 uur.

Daarnaast is er een demonstratie bij de gemeente aangemeld onder de naam ‘demonstratie tegen anti-AZC demonstratie’. Deze groep mag uit maximaal 25 deelnemers bestaan (vermoedelijk bepaald obv de ingediende aanvraag). Deze groep (tegen)demonstranten mag op de parkeerplekken links voor de ingang van het gemeentehuis staan. Hun aanvraag is ingediend tot 20:15 uur.

Vaandels, vlaggen, spandoeken, andere beeltenissen en scanderende leuzen zijn toegestaan, mits deze niet discriminerend, beledigend of aanstootgevend zijn. Er mogen ook geen aanstootgevende handelingen mee worden verricht“, aldus het besluit van de gemeente.

Bekijk hier meer artikels uit de categorie Aankondigingen



« |