14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Donderdag 24 september 2026 (2 min, 19 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Rond 20:20 uur vanavond (Donderdag 24 september 2026) heeft er een zware mishandeling op straat plaatsgevonden aan de Swarttouwhaven in Barendrecht. Ambulances en een traumahelikopter kwam met spoed ter plaatse. Een 14-jarige jongen raakte gewond bij het incident en is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Er zou sprake zijn geweest van een volledig uit de hand gelopen straatruzie tussen meerdere (minderjarige) personen.
Update 25 sept, 12:00: De politie meldt dat de jongen in elkaar is geslagen door ‘een groep personen’. Na het incident zijn de verdachten vertrokken in de richting van de Portlandse Baan. Er zijn nog geen verdachten aangehouden. De politie doet onderzoek.
Het slachtoffer zou veelvuldig tegen het hoofd zijn geschopt. De jongen werd na de mishandeling op de grond achtergelaten voor/tussen geparkeerde auto(‘s) aan de Swarttouwhaven. De politie verricht vanavond (Donderdag 24 september 2026) uitgebreid onderzoek op de locatie van het incident. Op uitvalswegen stonden ook (motor)agenten te posten vlak na het incident. Het is niet bekend of er al aanhoudingen zijn verricht.
Mishandeling
Omwonenden hoorden op het moment van de mishandeling hard geschreeuw. In ieder geval één omstander heeft videobeelden van (een deel van) de mishandeling en ook op beelden van een vaste camera aan een woning is (een deel van) het incident te zien. Op de beelden werd gekeken of een gezicht werd herkend. De politie leek hierbij te verwijzen naar iemand die reeds staande was gehouden op verdenking van betrokkenheid.
Over de verdacht(en) heeft de politie officieel nog niets meegedeeld, maar mogelijk was er sprake van 2 personen op één fiets/een fatbike. Het slachtoffer reed naar verluidt ook op een fiets, waar hij in eerste instantie vanaf zou zijn getrokken en tegen een auto aan is geduwd. Toen hij op de grond lag is hij veelvuldig tegen zijn hoofd getrapt. Er was ook nog een tweede jongen samen met het slachtoffer, die zou ook zijn aangevallen door de daders.
Hoewel er nog veel onduidelijk is over de situatie, werd er op straat ook gesproken over verdachte(n) uit Hoogvliet en een eventuele achtervolging tussen dader(s)/slachtoffer voorafgaand aan de mishandeling. Het incident vond plaats in een doodlopend deel van de straat. Andere personen spraken over een straatruzie tussen meerdere personen.
Traumahelikopter
De traumahelikopter werd ook ingezet en zette rond 20:40 de landing in op één van de velden van Hockeyclub Barendrecht. Spelers die hier aan het trainen waren hebben hierop het veld verlaten. Het medisch personeel uit de heli is met spoed richting het incident aan de Swarttouwhaven gebracht.
Om 20:50 uur is het slachtoffer met spoed per ambulance overgebracht naar het Erasmus MC in Rotterdam. De politie/opsporing, forensische opsporing en technische recherche voeren onderzoek uit op locatie. Agenten gaan ook nog een buurtonderzoek uitvoeren. Er wordt nog gezocht naar meer camerabeelden waarop de verdachte(n) te zien zijn.
Hulpdiensten
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026