Volgende stap gezet voor bijna 2.000 nieuwe woningen in Stationstuinen, bouw start in 2027

BARENDRECHT – De gemeenteraad van Barendrecht heeft op 14 juli 2026 ingestemd met een aantal belangrijke besluiten die de volgende fase van deze nieuwe stadswijk mogelijk maken. Daarmee komt de realisatie van de eerste 1.975 woningen in Fruitpacking District weer een stap dichterbij.

Het gaat om de vaststelling van het bestemmingsplan voor de tweede fase van Fruitpacking District, de goedkeuring van de Buitenplanse Omgevingsplanactiviteit (BOPA) voor community woonconcept Casa Limo én de gemeentelijke financiële onderbouwing van de gebiedsontwikkeling.

Bestemmingsplan tweede fase

De gemeenteraad heeft het bestemmingsplan 2e fase vastgesteld. Dit omvat het gebied tussen de Spoorlaan en de Gebroken Meeldijk. Het bestemmingsplan maakt hier de realisatie van ongeveer 850 woningen, voorzieningen, werkfuncties en een mobiliteitshub mogelijk.

Casa Limo

Met de goedkeuring ontstaat er voor Casa Limo ruimte voor 310 extra woningen binnen dezelfde, eerder vastgestelde bouwmassa. Hierdoor kan het woonconcept met totaal 550 studio’s, appartementen en gedeelde voorzieningen gerealiseerd worden. Deze wooncommunity richt zich op o.a. jonge werkenden, studenten, mensen met een essentieel beroep, jonge gezinnen en alleenstaanden, van alle leeftijden.

Verdere ontwikkeling

Naast de ruimtelijke besluiten stemde de gemeenteraad in met de wijziging van de programmabegroting voor de gebiedsontwikkeling. Nu het bestemmingsplan 1e fase sinds november 2025 onherroepelijk is, zijn de eerder afgesproken investeringen verwerkt in de begroting. Door deze goedkeuring kan de gemeente geld besteden aan de openbare ruimte van het eerste bouwveld genaamd Apple Yard.

Op weg naar de eerste Fruitpackers

We zijn ontzettend blij en trots dat de gemeenteraad deze belangrijke besluiten heeft genomen.”, zegt Lodewijk van Meeuwen, directeur van ontwikkelaar Emborion. “Dit is een mijlpaal voor Fruitpacking District en een prachtig moment na jaren van intensieve voorbereiding en samenwerking. Met de vaststelling van het bestemmingsplan voor de tweede fase én de goedkeuring van Casa Limo kunnen we nu echt doorpakken. Samen maken deze besluiten de weg vrij voor de realisatie van de eerste 1.975 woningen en zetten we een grote stap richting een levendige, duurzame stadswijk waar duizenden mensen zich straks thuis kunnen voelen.

Fruitpacking District

Samen maken deze besluiten de weg vrij voor 1.975 woningen. Fruitpacking District zal met in totaal 3.000 woningen de centrale wijk vormen van de gebiedsontwikkeling De Stationstuinen Barendrecht. Met de besluiten van de gemeenteraad kan de verdere uitwerking van de plannen worden voortgezet. De verwachting is dat de bouw van Apple Yard, het eerste woonveld van Fruitpacking District pal naast het station van Barendrecht, in 2027 start.

Fruitpacking District, onderdeel van gebiedsontwikkeling De Stationstuinen, wordt geen gewone woonwijk. Het wordt een bruisende stadswijk waar wonen, ondernemen, ontmoeten en goed eten samenkomen. Een plek waar de geschiedenis van Dutch Fresh Port voelbaar blijft, maar waar tegelijkertijd ruimte ontstaat voor een nieuwe generatie bewoners. Voor groentjes op de woningmarkt, jonge gezinnen, stadse stellen, singles, empty nesters en iedereen daartussenin.

Foto’s via: Emborion / Kraaijvanger Architects / INBO architects

Bekijk hier meer artikels uit de categorie Barendrecht



« |