Kiss & Ride bij CBS Smitshoek aan de Riederhof opgeheven: “Wordt niet gebruikt op de wijze zoals dit gewenst is”
Zaterdag 12 december 2020 (1 min, 26 sec)
BARENDRECHT – De gemeente Barendrecht heeft vorige week een verkeersbesluit doorgevoerd waardoor de Kiss & Ridestrook bij basisschool CBS Smitshoek aan de Riederhof wordt opgeheven. De strook langs de weg mocht op maandag t/m vrijdag tussen 08:00 en 16:00 uur alleen worden gebruikt om kort stil te staan en iemand in/uit te laten stappen.
De gemeente heeft deze strook inmiddels opgeheven omdat “de Kiss & Ridestrook aan de Riederhof te Barendrecht niet gebruikt wordt op de wijze zoals dit gewenst is“. Op de plek komen nu 8 reguliere parkeerplaatsen.
Kiss & Ride
De gemeente beargumenteert de verandering onder andere door te stellen dat een Kiss & Ridestrook niet nodig is: “het direct in- en uit laten stappen is toegestaan op de rijbaan” en dat hierdoor “minder in- en uitvoegbewegingen plaatsvinden rondom de school.”
Na een positief advies van de politie heeft de gemeente het verkeersbesluit op 4 december 2020 genomen. De verandering treedt, officieel gezien, vandaag (Zaterdag 12 december 2020) in werking.
Politiecontrole: Eén boete
Afgelopen week heeft de politie ook een parkeercontrole gehouden rond CBS Smitshoek: “Op woensdag 9 december 2020 heeft een politiestudent van ons basisteam Oude Maas, in samenwerking met de afdeling Toezicht en Handhaving van de gemeente Barendrecht en studenten van de HTV-opleiding toezicht gehouden op het parkeergedrag van automobilisten rond basisschool CBS Smitshoek aan de Riederhof in Barendrecht. Dit in het kader van zijn opleiding om een probleem aan te pakken in een wijk. Het zichtbaar aanwezig zijn resulteerde in goed parkeergedrag, er is slechts 1 proces-verbaal uitgeschreven voor het niet parkeren in een parkeervak.”
De gemeente heeft de afgelopen maanden bij meerdere (basis)scholen wijzigingen doorgevoerd in de verkeerssituatie. In de directe omgeving van diverse scholen werd er een ‘stopverbod’ ingesteld om gevaarlijke verkeerssituaties te voorkomen.
Foto via: Google Streetview
Recent nieuws
-
Politie en douane vinden illegale sigaretten en tabak bij supermarkt op de Middenbaan
Vrijdag 14 augustus 2026
-
Dealer aangehouden na achtervolging, sok met drugs in heg aangetroffen aan de Chopinstraat
Vrijdag 7 augustus 2026
-
Politie ontdekt voor bijna half miljoen euro aan gestolen spullen in loods aan het Zuideinde
Dinsdag 21 juli 2026
-
Van dinsdag t/m vrijdag geen treinen van station Barendrecht; werkzaamheden aan spoor
Maandag 20 juli 2026
-
Weer aanpassing kruising Zuidersingel/Avenue Carnisse: Geen voorrang meer voor fietsers
Vrijdag 17 juli 2026