Verkeersbesluit: Maximaal 30 km/u op vernieuwde Schaatsbaan
Zaterdag 16 november 2019 (51 sec)
BARENDRECHT – De gemeente heeft, zoals eerder aangekondigd, een verkeersbesluit gepubliceerd waardoor de maximum snelheid op de Schaatsbaan wordt verlaagd van 50 naar 30 km/u. Met de maatregel wil het college van B&W de verkeersveiligheid op de weg verbeteren (“beschermen van weggebruikers en passagiers“).
De Schaatsbaan is de afgelopen maanden vernieuwd: in plaats van een fietspad aan beide zijden van de weg is er nu ten noorden van de weg één fietspad voor beide richtingen. Het fietspad is onderdeel van de snelfietsroute F15.
Verkeersbesluit
Uit het besluit: “De Schaatsbaan krijgt een maximumsnelheid van 30 km/uur. Dit sluit aan op de straten die er op uitkomen, te weten de Dorpsstraat, Vlietweg, Windhalm, Zilverschoon, Pinksterbloem en Hoefslag. Daarmee worden de borden 30 km/uur en het zonebord 30 km/uur, evenals de borden einde 30 km/uur en einde 30 km/uur-zone uit de zijstraten verwijderd en alleen geplaatst op de entree van de Schaatsbaan op het kruispunt met de Eerste en Tweede Barendrechtseweg en de Binnenlandse Baan.”
Tegen het verkeersbesluit kan nog 5 weken bezwaar worden gemaakt.
Recent nieuws
-
BVV Barendrecht viert 100-jarig bestaan en ontvangt Waarderingsoorkonde: “Voor iedereen die zich inzet voor BVV”
Donderdag 12 februari 2026
-
16 feb: Begin werkzaamheden Kilweg: Eén rijbaan per richting definitief afgesloten, geluidsscherm langs de weg
Vrijdag 6 februari 2026
-
Automobilist botst op paal langs Dierensteinweg na ongeval op rotonde
Woensdag 4 februari 2026
-
Schoolgebouw aan Petrus Camperstraat krijgt anti-kraak woonruimtes voor jongeren uit Barendrecht
Woensdag 4 februari 2026
-
Pakket- en fietsreparatiepunt ‘Het Zijspoor’ verhuisd van station Barendrecht naar de Gouwe
Vrijdag 23 januari 2026