Kermis in Barendrecht ook na herinrichting Binnenhof weer ‘gewoon’ op gemeentehuisplein
Donderdag 26 oktober 2017 (1 min, 5 sec)
BARENDRECHT – Tot maart 2018 vinden er werkzaamheden plaats op het gemeentehuisplein. De Binnenlandse Baan wordt recht over het plein gelegd waardoor er twee pleinen ontstaan. Verantwoordelijk wethouder Vermaat (Centrumaanpak) omschrijft het als een “chique, uitnodigend plein“.
Bij het bekendmaken van de plannen vroegen omwonenden zich al snel af waar de kermis dan naar toe zou gaan, er van uitgaande dat deze zou vertrekken. De gemeente heeft vandaag (Donderdag 26 oktober 2017) echter bekend gemaakt dat de kermis ook in 2018 weer op het gemeentehuisplein zal staan, mits de werkzaamheden dan zijn afgerond. Deze blijken namelijk complexer te zijn dan vooraf werd verwacht, zo valt te lezen in (door de gemeente zelf) uitgelekte geheime notulen van een college vergadering.
Passen en meten
Hoewel duidelijk is dat de kermis terug komt op het gemeentehuisplein blijft het nog onduidelijk hoe de gemeente dit wil doen. De wethouder en aanwezige ambtenaren lieten eerder dit jaar tijdens een informatieavond weten dat ze dit alleen mogelijk achten als de Binnenlandse Baan wordt afgesloten. Of en hoe de gemeente hier precies invulling aan zou willen geven is vooralsnog onbekend.
Twee weken geleden meldde de gemeente nog het volgende: “We verwachten dat half november op een deel van het Binnenhof weer geparkeerd kan worden.” Hierbij werd tevens opgemerkt dat de intocht van Sinterklaas ook ‘gewoon op het gemeentebordes’ kan plaatsvinden.
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025