Derde termijn voor burgemeester Jan van Belzen
Woensdag 1 februari 2017 (1 min, 15 sec)
BARENDRECHT – Tijdens de raadsvergadering van gisteravond (Dinsdag 31 januari 2017) heeft de gemeenteraad besloten burgemeester Jan van Belzen aan te bevelen voor herbenoeming. De tweede ambtstermijn van de burgemeester loopt op 1 juli 2017 af. Jan van Belzen is sinds 1 juli 2005 burgemeester van Barendrecht.
Burgemeester Jan van Belzen: “Ik bedank de gemeenteraad voor het in mij gestelde vertrouwen. Ik ben enthousiast om mij ook de komende periode in te zetten voor de belangen van onze inwoners. De gemeente Barendrecht is een prachtige gemeente, waar ik met heel veel plezier en draagvlak mijn ambt wil blijven invullen op de wijze waarop ik dat de afgelopen perioden heb gedaan. Er moet een klik met de bevolking zijn. Een gemeente is nooit af en een mens is nooit af. Het is belangrijk om met elkaar te blijven bouwen aan de gemeente Barendrecht van de toekomst. Ik heb er veel zin in!”
Aanbeveling en voordracht
De aanbeveling is in de afgelopen maanden voorbereid door een vertrouwenscommissie. Deze commissie bestond uit de fractievoorzitters van alle partijen uit de gemeenteraad van Barendrecht. De commissie adviseerde om Jan van Belzen voor herbenoeming aan te bevelen bij de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
De voordracht gaat nu naar de Commissaris van de Koning van de provincie Zuid-Holland. Hij adviseert de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties over de aanbeveling van de gemeenteraad. De Minister beslist en draagt de burgemeester voor herbenoeming voor bij Zijne Majesteit de Koning. Een burgemeester wordt benoemd voor zes jaar.
Foto: Burgemeester Jan van Belzen (Gemeente Barendrecht)
Recent nieuws
-
Politie deelt foto van overvaller zonnestudio Middenbaan
Zaterdag 17 mei 2025
-
Man in scootmobiel aangereden en daarna geslagen bij ongeval aan Binnenlandse Baan
Zaterdag 17 mei 2025
-
Scholier geslagen en van fatbike bestolen bij school aan de Dierensteinweg
Vrijdag 16 mei 2025
-
13-jarige jongen door leeftijdsgenoten beroofd tijdens verkoop van merkkleding aan de Schoener
Vrijdag 16 mei 2025
-
Lego-dief bij Intertoys Carnisse Veste: Grote doos speelgoed over alarmpoortjes getild
Vrijdag 16 mei 2025