Kunstwerken Efteling rotonde gaan toch naar rotonde Boerhaavelaan
Donderdag 17 november 2016 (43 sec)
BARENDRECHT – De kunstwerken van de Efteling-rotonde (1e Barendrechtseweg/Henry Dunantlaan) zouden oorspronkelijk naar de kruising op de Dierensteinweg nabij de Bongerd worden verplaatst. Het kunstwerk dat momenteel op ‘Efteling rotonde’ staat, wordt echter toch naar de rotonde op de Boerhaavelaan verplaatst. Dat heeft het college van B&W besloten.
Het kunstwerk moet verplaatst worden vanaf de huidige Eftelingrotonde omdat deze rotonde zal worden vervangen door een kruispunt met verkeerslichten. De werkzaamheden aan de rotonde Henry Dunantlaan – Dierensteinweg – 1e Barendrechtseweg, ofwel de huidige ‘Efteling rotonde’, starten naar verwachting juli 2017. In de zomermaanden heeft dit namelijk de minste impact op het verkeer.
Ander kunstwerk
De kruising nabij de Bongerd krijgt in plaats van het kunstwerk een andere invulling die beter past bij een dergelijke sportieve omgeving. De uitvoering zal starten in het voorjaar van 2017.
Zie ook: Openstelling onderdoorgang A29: Efteling rotonde verdwijnt, groot kruispunt ervoor terug
Recent nieuws
-
Zaterdag 13 juni: Veteranendag Barendrecht in Oude Dorpskern
Woensdag 10 juni 2026
-
Fatbike controleactie op het gemeentehuisplein, startschot van landelijke campagne
Woensdag 10 juni 2026
-
Jongeren op de vlucht voor politie tijdens The Hunt
Zaterdag 6 juni 2026
-
Drie personenauto’s volledig uitgebrand op bedrijventerrein Bijdorp
Vrijdag 5 juni 2026
-
Stiekem filmen in eigen badkamer: Barendrechter (60) krijgt 150 uur taakstraf
Maandag 1 juni 2026