Voormalige brandweerkazerne en postkantoor worden gesloopt
Woensdag 24 juni 2015
(1 min, 23 sec)
– Reageer via Facebook ( )
BARENDRECHT – Bestuurders van de gemeente Barendrecht en Woonvereniging Patrimonium hebben gistermiddag (Dinsdag 23 juni 2015) hun handtekeningen gezet onder de samenwerkingsovereenkomst voor de ontwikkeling van het voormalige postkantoor en de brandweerkazerne.
De locatie, waarop minimaal 39 sociale huurwoningen worden gerealiseerd, maakt onderdeel uit van de Centrumaanpak. In de voormalige brandweerkazerne aan de Maasstraat is momenteel een vestiging van Afval loont gehuisvest. Op de locatie van het postkantoor worden veel activiteiten georganiseerd door maatschappelijke organisaties. Voor de ontwikkeling van nieuwe woningen zullen deze gebouwen eerst worden gesloopt.
Kansenverkenning
De gemeenteraad keurde in februari 2015 de ruimtelijke kansenverkenning en de bijbehorende ontwikkelstrategie goed. Daarmee heeft de gemeente binnen het centrum op verschillende locaties mogelijkheden gecreëerd om woningen te realiseren (niet door de gemeente zelf), het winkelcentrum te verbeteren en pakt de gemeente zelf de buitenruimte aan.
Kwaliteit toevoegen
Coördinerend wethouder Centrumaanpak Dirk Vermaat is positief over de overeenkomst: “We kunnen nu concreet aan de slag. Patrimonium en de gemeente hebben hetzelfde doel. We willen meer levensloopbestendige woningen en kwaliteit toevoegen aan het Barendrechtse centrum. Ik ben blij met dit plan waarvan de hoogte van de woningbouw past bij het gemeentehuis dat er direct naast staat.”
Behoefte levensloopbestendige woningen
De afgelopen maanden is onderhandeld over de verkoop van de voormalige brandweerkazerne en de mogelijkheden om tot ontwikkeling van deze locatie door Patrimonium over te gaan. Er is nu overeenstemming over de voorwaarden voor de realisatie van minimaal 39 sociale huurwoningen. Daarvoor worden het voormalige postkantoor en de brandweerkazerne gesloopt. Marja van Leeuwen: “Ik ben blij met deze overeenkomst, net op de valreep voor mijn vertrek bij Patrimonium per 1 juli. In Barendrecht is veel behoefte aan levensloopbestendige woningen en die kan Patrimonium op deze locatie realiseren.“
Recent nieuws
-
Auto-inbreker maakt gat in deur van BMW, elektronica en stuur uit auto gestolen
Dinsdag 19 januari 2021
-
Burgemeester Van Belzen vanaf 1 oktober met pensioen
Dinsdag 19 januari 2021
-
Tarieven gemeentebelasting 2021 vastgesteld: Afvalstoffenheffing stijgt met 19%
Zaterdag 16 januari 2021
-
L2Fiber komt eind januari met concrete planning voor uitrol van glasvezel in Barendrecht
Donderdag 14 januari 2021
-
Dierensteinweg afgesloten na aanrijding met personenauto en vrachtwagen
Woensdag 13 januari 2021