Agent sluipt woning binnen: “Ik heb die mensen allebei in hun bed zien slapen”
Vrijdag 12 december 2014 (1 min, 50 sec)
BARENDRECHT – “Soms is het ook een beetje bang maken“, zo begon de agent uit Barendrecht zijn verhaal tijdens de veiligheidsavond afgelopen dinsdagavond. De politie maakte op deze avond de criminaliteitscijfers bekend en vertelde onder andere over hun preventie acties. Een bijzondere anekdote door een van de aanwezige agenten volgde:
Vorige week donderdagnacht ging de agent op pad voor een surveillance. Hiervoor had hij ‘schoentjes’ bij zich (i.v.m. Sinterklaas): hier zit een brief bij om bewoners bewust te maken van woninginbraak en insluiping. De schoentjes liet de politie achter bij woningen die vanwege verschillende redenen een makkelijk doelwit zijn voor criminelen. “De winst ligt bij de burger zelf, maak ze er bewust van“, aldus de agent.
Zie ook: Insluip-agent dikte zijn verhaal aan: hij is niet in de woning geweest
Slaapkamerraam op een kiertje
Deze agent kwam tijdens zijn surveillance in Barendrecht een woning tegen met een openstaand slaapkamerraam. Het raam stond slechts op een kiertje, maar de woning had wel een aanbouw onder het raam met daarnaast een kliko. De poort van de tuin was niet op slot waardoor de agent de tuin in kon lopen. Hij is via de kliko het dak van de aanbouw opgeklommen. De agent vertelt vervolgens: “Ik heb die mensen allebei in hun bed zien slapen. Ik ben in de kamer geweest. Ik heb een voetje naast hun bed gelegd … en in het raamkozijn“.
Rigoureuze maatregelen
“Is dat niet wat rigoureus?” vraagt de agent zichzelf en de aanwezigen af. Hij vervolgt: “Nou, ik denk dat die mensen het niet meer vergeten. (…) ik heb niets open hoeven breken. (…) Ik hoop dat ze zich ‘s ochtends werkelijk waar verloren schrikken, want zo makkelijk is het.”
Hij besluit: “Dit is dan op kleine schaal, maar dat (bewustwording, red) moeten we op grote schaal met elkaar zien te doen. (…) Er is winst te halen.”
Fietsen voor het uitkiezen
Tijdens surveillance, zo vertelt de agent, komt hij tevens veel fietsen tegen die zo zijn mee te nemen omdat ze niet op slot staan. Hij haalt bij die fietsen de sleutel eruit en gooit deze door de brievenbus van de woning. Zo hoopt hij dat mensen zich bewust worden van hoe makkelijk de fiets gestolen had kunnen worden.
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026