Herstelwerkzaamheden rond sinkholes bij station Barendrecht
Vrijdag 10 juni 2022 (1 min, 26 sec)
BARENDRECHT – Bij station Barendrecht wordt nog steeds gewerkt aan het herstel van de twee sinkholes. Op woensdag 25 mei ontstonden twee sinkholes/gaten in de weg onderaan de op/afrit van het parkeerdek aan de oostzijde van het station. De weg werd direct met hekken afgesloten.
De betreffende weg is in beheer van de gemeente Barendrecht en die is dan ook verantwoordelijk voor het herstel. Vlak na het ontdekken zijn er hekken geplaatst, hier was enige tijd nog een doorgang beschikbaar, maar dit bleek niet de bedoeling, zo liet de gemeente vorige week weten: “De gehele oprit is afgesloten omdat we moeten onderzoeken tot hoever de Sinkhole onder het asfalt doorloopt. De hekken waren door omstanders open gezet, maar deze hebben we inmiddels met klemmen vast gezet.”
Herstel
Afgelopen week hebben er (herstel)werkzaamheden plaatsgevonden op de op/afrit van het parkeerdek. De gemeente onderzoekt de oorzaak van de verzakking. Det verzakte stuk asfalt wordt weggehaald en tijdelijk opgevuld met straatstenen zodat de op/afrit weer toegankelijk wordt voor het verkeer.
Eerdere verzakkingen
De afgelopen 2 jaar hebben de gemeente en ProRail gezamenlijk onderzoek verricht naar verzakkingen aan de westkant van de spoortunnel. ProRail in een reactie hierop: “We hebben tot nu toe nog geen reden om aan te nemen dat deze in relatie staan met het sinkhole dat nu is ontstaan, aangezien dit op een andere plek, aan de andere kant van het station, op gemeentelijke grond is. Deze zijde naast het station is destijds niet meegenomen in het onderzoek.”
ProRail heeft eerder wel zelf onderzoek gedaan op plekken ín de tunnelbuizen: “De resultaten uit dit onderzoek lieten geen verzakkingen of lege ruimtes in en onder het spoor zien, waardoor hier ook geen maatregelen genomen hoeven te worden.“
Recent nieuws
-
Aanrijding fatbike/fietser op 2e Barendrechtseweg, scootmobiel rijdt door bij tweede ongeval
Dinsdag 29 september 2026
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026