Nieuwe buslijn tussen Barendrecht en Ridderkerk
Woensdag 12 maart 2014 (55 sec)
BARENDRECHT/RIDDERKERK – Sinds deze week (maandag 10 maart) is er een nieuwe buslijn ingesteld tussen Barendrecht en Ridderkerk. Helemaal nieuw is de buslijn niet, het gaat om buslijn 601 (RET) die voorheen rondreed als ‘Buurtbus’.
Deze buurtbus is 8 jaar geleden opgezet en onderhouden door vrijwilligers. Jaarlijks gebruikten zo’n 13.000 reizigers deze buslijn. Sinds deze week is de bus opgenomen in de dienstregeling van de RET. De buschauffeurs zullen nog wel vrijwilligers zijn. In de nieuwe bus is ruimte voor 8 personen, wordt er betaald met de OV chipkaart en kan ieder uur worden opgestapt. Lijn 601 wordt mede mogelijk gemaakt door subsidies van de gemeente Ridderkerk en Stadsregio Rotterdam.
Route bus 601: Barendrecht – Ridderkerk
Lijn 601 komt op meer plaatsen dan de buurtbus. De buslijn verbindt de wijken Bolnes, Slikkerveer, Centrum, West en Rijsoord in Ridderkerk. Lijn 601 stopt onder andere bij de Riederborgh, Noordhave en bij het gezondheidscentrum aan de Jan Luykenstraat. In Barendrecht is dit het NS station en het gemeentehuis. De dienstregeling is zo gemaakt dat er overstapmogelijkheden zijn op ander openbaar vervoer. De volledige route met alle haltes van bus 601 is te bekijken op de website van de RET.
Recent nieuws
-
Gebouw aan Talmaweg 107 gesloopt voor nieuwe straat Talmapad met 7 eengezinswoningen
Donderdag 14 mei 2026
-
Burgemeester beëindigt weer verboden demonstratie op het spoor langs Havenspoorpad
Donderdag 14 mei 2026
-
Demonstratie door 16 personen op goederenspoorlijn langs Havenspoorpad weer verboden
Zondag 10 mei 2026
-
UPDATE: Voor het eerst (g)een wolf gezien bij de Kilweg in Barendrecht
Vrijdag 8 mei 2026
-
Zes maanden cel voor gewelddadige poging tot beroving van Gucci-pet aan de Platehaven
Vrijdag 8 mei 2026