Barendrechter springt van Rotterdam
Vrijdag 29 november 2013 (37 sec)
In Rotterdam zijn afgelopen dinsdagnacht (26 nov) twee mannen met parachutes van het grootste gebouw van Nederland gesprongen. Ze waren dinsdagavond laat het nieuwe gebouw van architect Rem Koolhaas binnengeglipt.
De basejumpers kregen na de sprong een bekeuring omdat ze het verkeer in gevaar hadden gebracht. Enkele surveillerende agenten zagen de mannen uit Barendrecht en Papendrecht bij toeval landen.
Niet verboden
Basejumpen is in Nederland niet verboden. Iemand kan alleen worden aangehouden als getuigen hebben gezien dat de betrokkene zonder toestemming een gebouw is ingegaan en heeft gesprongen. In dit geval zagen de politiemannen de parachutespringers neerkomen.
Het gebouw De Rotterdam werd vorige week opgeleverd. Het staat op de Kop van Zuid en is met zijn 150 meter en enorme omvang de grootste woontoren van Nederland.
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025