Barendrechter springt van Rotterdam
Vrijdag 29 november 2013 (37 sec)
In Rotterdam zijn afgelopen dinsdagnacht (26 nov) twee mannen met parachutes van het grootste gebouw van Nederland gesprongen. Ze waren dinsdagavond laat het nieuwe gebouw van architect Rem Koolhaas binnengeglipt.
De basejumpers kregen na de sprong een bekeuring omdat ze het verkeer in gevaar hadden gebracht. Enkele surveillerende agenten zagen de mannen uit Barendrecht en Papendrecht bij toeval landen.
Niet verboden
Basejumpen is in Nederland niet verboden. Iemand kan alleen worden aangehouden als getuigen hebben gezien dat de betrokkene zonder toestemming een gebouw is ingegaan en heeft gesprongen. In dit geval zagen de politiemannen de parachutespringers neerkomen.
Het gebouw De Rotterdam werd vorige week opgeleverd. Het staat op de Kop van Zuid en is met zijn 150 meter en enorme omvang de grootste woontoren van Nederland.
Recent nieuws
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker krijgt vorm, staalconstructie van nieuwe schuur staat overeind
Zaterdag 13 september 2025
-
Uitbreiding van recreatiegebied Zuidpolder-West van start
Vrijdag 12 september 2025
-
27 sept: Feestelijke Burendag op het Middeldijkerplein
Vrijdag 12 september 2025
-
Inschrijvingen geopend voor nieuwe editie van The Hunt op 3 oktober: Jeugd op de vlucht voor politie
Vrijdag 5 september 2025
-
College wil bezuiniging op onkruidverwijdering terugdraaien
Donderdag 4 september 2025