Video: Viering Bevrijdingsdag 1965 in Barendrecht
Zondag 30 november 2014 (49 sec)
BARENDRECHT – [Video] In 2015 is het 70 jaar geleden dat Nederland voor het eerst Bevrijdingsdag vierde. Daarom worden er nu weer plannen gemaakt voor de herdenking. Bij de 20e viering in 1965 pakte het toen nog kleine Barendrecht behoorlijk uit. Dat blijkt uit het filmpje dat A. van `t Hof hiervan toen maakte.
Fanfare
De Fanfare, inclusief de tamboers en majorettes, is uiteraard present. Zij zijn onder meer te zien bij de Groen van Prinstererschool en op de Binnenlandse Baan. Opvallend is dat de Binnenlandse Baan aan de noordzijde vrijwel onbebouwd is.
Optocht en gymnastiek
Verder zijn er beelden van een allegorische optocht en gymnastiek demonstraties. De leeftijd was duidelijk aan het beeldmateriaal af te zien. Maar na wat beeldcorrecties en het toegevoegde geluid, geeft het toch een goed idee van Barendrecht toen. Daarom is het nu te zien op de website met “retro” filmpjes over Barendrecht.
Update
Er is inmiddels een extra video beschikbaar met een foto slideshow van Bevrijdingsdag in Barendrecht in 1965 en zelfs een kleurenvideo uit 1960:
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025