Afval loont: Vanaf 7 maart krijg je geld voor je ingeleverde afval
Woensdag 11 februari 2015 (1 min, 39 sec)
BARENDRECHT – Binnenkort kunt u geld verdienen met het scheiden van uw afval. Vanaf 7 maart kunt u op 2 locaties van ‘Afval loont’ onder andere oud papier, textiel en kleine elektrische apparaten inleveren. De vergoeding die u voor het afval krijgt, wordt opgespaard op een spaarpas en bij elke € 10,- die u gespaard heeft, wordt het bedrag op uw rekening gestort.
U kunt uw afval vanaf 7 maart inleveren bij filiaal Barendrecht Centrum, in de voormalige brandweerkazerne (Maasstraat 30) en filiaal Bijdorp, bij Opnieuw & Co (Voordijk 273). Enkele weken later kunt u ook terecht bij filiaal Carnisse (op de hoek van de Hudighaven/Van der Vormhaven).
Spaarpas
U kunt als inwoner, vereniging, school of andere instelling meedoen met Afval loont. Nadat u zich geregistreerd heeft op www.afvalloont.nl kunt u een spaarpas ophalen bij een van de filialen. Ook is uw mobiele telefoon te gebruiken als spaarpas, door het tonen van een persoonlijke QR-code. Het is mogelijk mee te doen zonder u te registreren. In dat geval gaat het gespaarde geld naar (lokale) goede doelen.
Vergoeding
U kunt bij de filialen van Afval loont naast oud papier en karton, textiel en kleine elektrische apparaten ook verpakkingsplastic, frituurvet en metaal inleveren. De vergoeding die u ontvangt, ligt tussen de 4 en 15 cent per kilo.
Goed voor milieu
Meedoen met Afval loont, is goed voor het milieu: al het ingeleverde afval wordt hergebruikt of gerecycled. De missie van Afval loont is dan ook: ‘samen sparen we de natuur’. Doe ook mee en registreer uzelf nu alvast op www.afvalloont.nl!
Beëindiging oud papier inzameling
Vanaf 7 maart is het niet meer mogelijk om uw oud papier te brengen naar CBS De Hoeksteen, de Bethelkerk, Dorpskerk, Voetbalvereniging Smitshoek en de Nederlands Gereformeerde Kerk Maranatha. Deze verenigingen, scholen en kerken ontvangen vanaf 7 maart een vergoeding via Afval loont. Daarmee ontvangen zij een hogere vergoeding per kilo en kunnen zij niet alleen geld verdienen met oud papier en karton, maar ook met ander afval zoals textiel en kunststof verpakkingen.
Recent nieuws
-
31 dec: Gratis vuurwerkshow om 19:00u bij Wesdijk Vuurwerk aan de Barendrechtseweg / Middeldijk
Dinsdag 30 december 2025
-
Accupakket van elektrische heftruck in brand bij The Greenery Barendrecht
Maandag 29 december 2025
-
7 jan: 50 eurocent per ingeleverde kerstboom
Zondag 28 december 2025
-
Twee mannen aangehouden na schietincident op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht
Woensdag 24 december 2025
-
Meerdere schoten op parkeerplaats McDonald’s Barendrecht: Geen daders in beeld, geen gewonden
Maandag 22 december 2025