Geen treinen van donderdagavond 17 april tot middaguur van maandag 21 april
Zondag 13 april 2025 (1 min, 48 sec)
BARENDRECHT – Van donderdagavond 17 april 19:30 uur tot en met maandag 21 april 12:00 uur vinden er werkzaamheden plaats op het spoor tussen Zwijndrecht en Rotterdam Centraal. Gedurende deze periode rijden er in beide richtingen geen treinen vanaf station Barendrecht. Ook over de hogesnelheidslijn rijden tussen Rotterdam Centraal en Breda gedurende deze periode geen treinen.
De NS zet bussen in als vervanging van de uitgevallen treinen. Op station Barendrecht vertrekken deze (stop)bussen vanaf de achterzijde van het station: bij de halte aan het Zuideinde (dus niet bij de bushaltes van o.a. de RET en Connexxion bussen). Tussen Schiedam Centrum en Zwijndrecht rijden NS-snelbussen. Voor de gemiddelde reis over dit traject stelt de NS dat de reis zo’n 30 minuten langer gaat duren.
Reisadvies
- Reis je tussen Schiedam Centrum en Zwijndrecht? Dan reis je met de NS-bus. Deze rijdt direct tussen beide stations.
- Reis je tussen Rotterdam Centraal en Zwijndrecht? Dan reis je met de NS-bus. Deze stopt ook op station Rotterdam Blaak, Rotterdam Lombardijen en Barendrecht.
- Reis je naar Rotterdam Zuid? Dan reis je vanaf Rotterdam Blaak met een taxibus. Deze rijdt direct tussen beide stations.
Werkzaamheden
Op emplacement IJsselmonde werkt ProRail van donderdagavond 17 april tot maandagmiddag 21 april. Er rijden dan geen treinen tussen station Rotterdam Centraal en Zwijndrecht. Het werk is nodig als onderdeel van de volledige vervanging van het treinbeveiligingssysteem in omgeving Rotterdam.
De technische levensduur van de treinbeveiliging van Rotterdam verloopt na 25 jaar en moet worden vervangen. Dit systeem zorgt ervoor dat de bediening van seinen en wissels goed verloopt. Het is dan ook een cruciaal stukje techniek om het treinverkeer veilig af te handelen. Het vervangen van dit systeem is een grote klus.
In het paasweekend werkt ProRail daarom op IJsselmonde: “We bereiden hier de ombouw van het oude naar het nieuwe treinbeveiligingssysteem voor. Ook halen we een aantal wissels weg dat niet meer nodig is voor de dienstregeling.”
Geen treinen
Later dit jaar en volgend jaar is er ook een aantal weekenden geen treinverkeer mogelijk van, via en naar Rotterdam Centraal: dit jaar op 24 en 25 mei en op 8 en 9 november. In 2026 op 13 en 14 juni en op 7 en 8 november. Tussen 21-24 juli 2026 rijden er opnieuw geen treinen tussen Rotterdam CS en Zwijndrecht.
Recent nieuws
-
Zaterdag 24 en zondag 25 mei: Geen treinen vanaf station Barendrecht
Woensdag 21 mei 2025
-
Jut & Jul Kids sluit winkel op de Middenbaan, uitverkoop gestart
Maandag 19 mei 2025
-
19 – 23 mei: Zwemvierdaagse in Inge de Bruijn Zwembad
Zaterdag 17 mei 2025
-
24 mei: Activiteiten en live demonstratie schaapscheren bij De Kleine Duiker
Zaterdag 17 mei 2025
-
Politie deelt foto van overvaller zonnestudio Middenbaan
Zaterdag 17 mei 2025