Stormbaan in Zuidpolder voor jongeren en volwassenen: springen, klimmen, kruipen en balanceren
Maandag 30 april 2018 (54 sec)
BARENDRECHT – Al jaren lang liggen er tekeningen voor een stormbaan in de Barendrechtse Zuidpolder. Leerlingen van het Dalton Lyceum en Calvijn Groene Hart werden betrokken bij het project en gaven in 2015 en 2016 presentaties. In oktober 2016 werd door de gemeente aangekondigd dat de stormbaan in april 2017 zou openen, de bouw ging echter nooit van start.
Inmiddels zijn de voorbereidingen voor de bouw daadwerkelijk gestart: tussen mei en juli 2018 vinden de bouwwerkzaamheden voor de stormbaan plaats ten zuiden van het Barend Bos. Naast parkeerplekken voor fietsen worden er ook zo’n 30 extra parkeerplaatsen voor auto’s aangelegd.
Stormbaan
Het ontwerp van de stormbaan is in grote lijnen gelijk aan het ontwerp van een jaar geleden. De stormbaan is speciaal voor volwassenen en kinderen vanaf 13 jaar. Hindernissen die erin komen zijn o.a.: wiebelbrug, stapelementen (in het water), bokspringpalen, een duikelrek, klimnet, kruiptouwen, balken, touwladder, balanceerbalk/wip, muurtjes, klimkubus, balanceerbalken over het water en hangtouwen over het water. Ook worden er bij de in/uitgang picknickbanken geplaatst.
Artikelfoto: Bouwbord in de Zuidpolder, fotomontage met op achtergrond daadwerkelijk locatie v.d. stormbaan. (Foto van bouwbord door: Marco)
Recent nieuws
-
Jongen van fatbike beroofd aan Van Beuningenhaven: Verdachte opgepakt, fiets terug bij eigenaar
Vrijdag 26 juni 2026
-
Wielerronde van Barendrecht op zaterdag 4 juli
Dinsdag 23 juni 2026
-
27 jun: Open Tuinen Dag Barendrecht 2026
Maandag 22 juni 2026
-
Gemeente is gebrek aan handhaving Oude Maas beu, eist per direct ingrijpen van recreatieschap
Dinsdag 16 juni 2026
-
15 jun – 21 aug: Afsluitingen door werkzaamheden aan Smitshoekse Baan
Vrijdag 12 juni 2026