Kunstwerken Efteling rotonde beschadigd bij verhuizing
Vrijdag 3 maart 2017 (55 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Bij de verhuizing van het laatste Efteling rotonde kunstwerk zijn waarschijnlijk problemen ontstaan. Eerder deze week werd geprobeerd om ‘het kasteel’ op te hijsen en te verplaatsen, maar dat is toen door onbekende oorzaak niet gelukt. Het kunstwerk is tijdens deze operatie vermoedelijk wel beschadigd geraakt aan de onderkant (foto oude staat).
Werklieden zijn vandaag (Vrijdag 3 maart 2017) de hele dag door bezig geweest op de rotonde, maar het kasteel is geen centimeter verplaatst. Wel zijn delen van de voet (‘rots’) van het kunstwerk gesloopt en afgevoerd. Het kasteel is ingepakt ter (verdere) bescherming, maar nog niet verhuisd. Ook het kunstwerk van het dier op een sokkel raakte beschadigd aan de rotspartij. Na verhuizing naar de nieuwe locatie lijkt deze (deels) te zijn hersteld.
De deadline voor de geplande werkzaamheden is inmiddels verstreken, de werkzaamheden hadden vandaag (Vrijdag 3 maart 2017) klaar moeten zijn. De gemeente heeft vanmiddag (Vrijdag 3 maart 2017) nog niet gereageerd op vragen over de ontstane schade.
Foto’s: Kunstwerken Efteling rotonde beschadigd bij verhuizing – https://t.co/hnUBcN6rDG #Efteling #Barendrecht (foto nu en foto vroeger): pic.twitter.com/bMtpK8WEcK
— BarendrechtNU (@BarendrechtnuNL) March 3, 2017
Recent nieuws
-
Vrouw met veel teveel alcohol op raakt 10 maanden rijbewijs kwijt na veroorzaken ongeval Barendrechtseweg
Vrijdag 8 augustus 2025
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025