Vereniging Dorpskern: Overlast aan Oude Haven en Singel voorkomen
Zaterdag 20 februari 2016 (1 min)
BARENDRECHT – Het Doormanplein in Barendrecht kan alleen op 1 maart autovrij gemaakt worden, als daardoor geen overlast ontstaat aan de Oude Haven en de Singel. Dit stelt de Vereniging Dorpskern Oud-Barendrecht.
De vereniging heeft zitting in de projectgroep, waarin wordt gesproken over de ontwikkeling van de Oude Dorpskern.
Langparkeerders
De gemeente heeft erkend dat er 40 parkeerplaatsen moeten komen voor langparkeerders. Het gaat om werknemers en eigenaren van bedrijven, die nu niet meer in de Oude Dorpskern kunnen parkeren. De gemeente moet daarover afspraken maken met de bedrijven, zodat deze auto’s buiten de Oude Dorpskern worden geparkeerd.
Verrast
De gemeente voert de verkeersmaatregelen per 1 maart door. “Onze vereniging was wel verrast door deze stap. Wat ons betreft komt het er nu op aan dat er gehandhaafd gaat worden”, zegt voorzitter Peter Jongenotter. “De gemeente moet de overloop van parkeerdruk richting de Oude Haven en Singel tegengaan en controleren of de ‘langparkeerders’ inderdaad de alternatieve locaties gaan benutten.”
Genieten van vrije Doormanplein
De vereniging wil dat er snel een verkeers- en parkeerplan voor de buurt komt. Ook moet er een nieuwe indeling en aankleding van het plein komen. “Bewoners en bezoekers moeten al dit jaar volop kunnen genieten van het vrije Doormanplein”, aldus Peter Jongenotter.
Recent nieuws
-
Nieuw op de Middenbaan: Kliniek voor cosmetische ingrepen Refined Aesthetics en een kapper
Woensdag 22 januari 2025
-
Vakgarage Van der Tholen op bedrijventerrein Bijdorp failliet
Woensdag 22 januari 2025
-
Nieuw op de Middenbaan: Delta Makelaars
Maandag 20 januari 2025
-
Nieuwbouw appartementencomplex “Groenrijk” met 15 woningen langs 3e Barendrechtseweg
Zaterdag 18 januari 2025
-
Fatbike dief aan de Dierensteinweg op heterdaad betrapt, 48-jarige Barendrechter aangehouden
Vrijdag 17 januari 2025