Gemeente plaatst 5 camera’s: wil locaties geheim houden
Vrijdag 18 december 2015 (1 min, 13 sec)
BARENDRECHT – BarendrechtNU ontving vandaag (Vrijdag 18 december 2015) een vraag van een lezer over de komst van cameratoezicht door de gemeente Barendrecht. De gemeente kondigde in november aan camera’s te plaatsen om “gemeentelijke eigendommen” te bewaken.
De lezer in kwestie constateerde het plotselinge verschijnen van een camera op een paal nabij OBS De Draaimolen. Een vreemde situatie waarover deze persoon geen informatie kon vinden. BarendrechtNU deed direct navraag en kreeg alleen te horen dat er vanaf morgen (Zaterdag 19 december 2015) (19 december) op vijf locaties camera’s worden ingeschakeld (Heb je zelf één van deze camera’s gezien? Locatie(s) melden kan via deze pagina).
Locaties geheim
Op de vraag wáár deze camera’s zijn geplaatst kwam echter geen antwoord. De communicatieafdeling van de gemeente Barendrecht liet weten: “Ik kan niet aangeven om welke locaties het gaat. (…) We hebben inderdaad afgesproken dit niet bekend te maken.” Waarom de gemeente deze informatie weigert te verstrekken is onduidelijk. Daardoor is eveneens onduidelijk wat en/of wie zichtbaar zijn op de camerabeelden. Cameratoezicht dient volgens de wet in veel situaties te worden aangekondigd op de betreffende locatie (bord met melding ‘Cameratoezicht’ en door welke partij). Het is niet bekend of dit wel wordt gedaan.
Informeren
Zo staan er bij station Barendrecht camera’s met een bord die melding maakt van cameratoezicht door de Politie en de Gemeente Barendrecht. Ondertussen hebben de camera’s bij enkele bussluizen in Barendrecht alleen een bordje met daarop ‘Cameratoezicht’, maar ook deze bleken bij navraag van de gemeente Barendrecht te zijn.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025