Zondag 4 mei: Dodenherdenking in Barendrecht
Dinsdag 29 april 2025 (1 min, 18 sec)
BARENDRECHT – Op zondag 4 mei a.s. vindt de Nationale Herdenking van de gevallenen plaats, tevens gedenken we de slachtoffers van oorlogssituaties en vredesoperaties daarna.
In de avond wordt de herdenking in Barendrecht voorafgegaan door een openbare bijeenkomst in de Dorpskerk. Deze zal aanvangen om 19:00 uur en is vrij toegankelijk. Iedereen, jong en oud, is van harte welkom.
Medewerking zal worden verleend door Burgemeester Ronald Schneider, kinderburgemeester Fleur Booij, mevrouw Coby de Vries zal spreken en Ninette Neuteboom, zij zal een gedicht voordragen. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Ensemble Larenkamp, het kerkorgel wordt bespeeld door mevrouw Thea Verhagen.
Doormanplein: 2 minuten stilte
De herdenking vervolgt op het Doormanplein met medewerking van het Veteranencomité Barendrecht, het 603 Squadron de Barendrechtse scoutinggroepen, Harmonievereniging Barendrecht en een trompettist van de harmonievereniging.
Om 20:00 uur zal twee minuten stilte in acht worden genomen waarna er kransen en bloemen worden gelegd bij het monument voor de Dorpskerk. Bij de herdenking is een vertegenwoordiging van de Australische ambassade aanwezig, leden van het 603 Squadron en nabestaanden van hen van wie de naam op de monumenten vermeld staan.
Bloemen leggen
In de ochtend zullen Burgemeester Schneider, de kinderburgemeester, een vertegenwoordiging van het Veteranen-comité en leden van de Stichting 4 mei Herdenking Barendrecht een bezoek brengen aan de verschillende Barendrechtse monumenten en de begraafplaats. Op deze plaatsen zullen bloemen worden gelegd.
Het tijdschema is bij benadering:
- 10:00 uur NS Station Barendrecht, gedenkplaquette perron 1
- 10:20 uur Gedenkplaat Smitshoek aan de Bakkersdijk
- 10:40 uur Monument bij de voormalige Barendrechtse brug
- 11:00 uur Begraafplaats Scheldestraat, oorlogsgraven waaronder Jack Dawson Green
- 11:30 uur Anne Frank boom, hoek Maasstraat
Foto: Herdenking op het Doormanplein in 2024
Recent nieuws
-
Zondag 4 mei: Dodenherdenking in Barendrecht
Dinsdag 29 april 2025
-
Vijf aanhoudingen voor geweld tegen beveiligers tijdens Koningsdag op Doormanplein
Maandag 28 april 2025
-
FOTO’S: Koningsdag Barendrecht 2025
Zondag 27 april 2025
-
Programma Koningsdag Barendrecht 2025
Zaterdag 26 april 2025
-
Overvaller doet greep uit kassalade bij zonnestudio
Zaterdag 26 april 2025