Derde Festival CultuurLocaal in De Baerne
Maandag 19 februari 2018 (1 min, 36 sec)
BARENDRECHT – [Foto’s] Afgelopen zaterdag vond het derde Festival CultuurLocaal plaats in De Baerne. De dag werd geopend met het Cultureel Ontbijt, hier werd o.a. gesproken over cultuureducatie op Barendrechtse basisscholen.
“Als er iets duidelijk werd tijdens het Cultureel Ontbijt, dan is het de overtuiging dat er een goede toekomst is voor cultuur en voor cultuureducatie in Barendrecht. En ook voor gebouw de Baerne, dat daarin een steeds grotere rol wordt toebedacht”, aldus coördinator Wim Soeters.
OEKS!
Ook OEKS!, de peutervoorstelling die ontwikkeld is voor scholen en kan worden gebruikt als kennismaking met de verschillende soorten instrumenten, sloot aan bij het thema cultuureducatie in het basisonderwijs.
Annemarie Rijkée wist als vertelster de kinderen in de hal van De Baerne te boeien en te inspireren om mee te doen met het verhaal. In de BaerneZaal repeteerde de hele ochtend het Ridderkerks Symfonie Orkest, waarbij voor deze gelegenheid een aantal gevorderde leerlingen van CultuurLocaal aanschoven achter de lessenaars: “Spelers en publiek waren enthousiast over deze inspirerende samenwerking en er wordt bij CultuurLocaal alweer nagedacht over meer samenwerking met dit amateurorkest.”
Muziek
Het MeespeelOrkest speelde ‘s middags onder leiding van Wim Soeters Eine Kleine KleuterMedley, waarbij het publiek gevraagd werd om alle bekende kleuterdeuntjes te turven die in dit arrangement op de beroemde compositie van Mozart waren verwerkt.
Het festival werd afgesloten met een pop-optreden, gepresenteerd door Jos Vis. Hier waren onder meer jonge talenten te horen die nog maar zeer kort maar met grote gedrevenheid samen speelden op gitaar, bas en drums. Ze genoten zichtbaar van het applaus dat ze kregen na hun optreden. Daarna trad de nieuwe formatie Not Silence op, met op gitaar Bryan, die nog nooit samen had gespeeld en nu de kans kreeg om te ervaren hoe het is om in een echte band te spelen.
Een enthousiaste Wim Soeters vatte het festival als volgt samen: “Cultuureducatie in de Baerne: een missie met toekomst voor jong, jongere én kras.”
Fotograaf: Jordi Menheer, BarendrechtNU
(Op alle foto's berust copyright. Foto's mogen zonder toestemming v.d. fotograaf niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
14-jarige jongen zwaar mishandeld aan Swarttouwhaven: Veelvuldig tegen hoofd geschopt
Vrijdag 25 september 2026
-
Nachtafsluitingen bij werkzaamheden 2e en 3e Barendrechtseweg, nieuwe drempel op 1e Barendrechtseweg
Maandag 21 september 2026
-
Boete voor inwoner die online vuurwerk bestelde en liet bezorgen aan de Eikenwede
Zaterdag 19 september 2026
-
Vrachtwagen belandt naast oprit A15 bij de Dierensteinweg
Vrijdag 18 september 2026
-
Taakstraf voor vrouw (33) na dodelijk ongeval op A15 Barendrecht: “Onvoorzichtig en onoplettend gereden”
Donderdag 17 september 2026