Waarschuwingsbord gevaren zwemmen Oude Maas geplaatst
Zaterdag 24 oktober 2015 (1 min, 4 sec)
BARENDRECHT – In mei van dit jaar heeft D66 Barendrecht de wethouder gevraagd om waarschuwingsborden langs de Oude Maas te plaatsen om het publiek te wijzen op de gevaarlijke (onder)stroming.
Sinds een aantal weken staat vlak aan de waterkant, tegenover het Pannenkoekenhuis Oude Maas en de speeltuin met de Maasover Spoorweg een waarschuwingsbord met de onder tekst: zwemmen in de rivieren en kanalen blijft levensgevaarlijk.
Oude Maas
Marianne Tijssen-Humme namens D66 Barendrecht: “De afgelopen jaren hebben zich een aantal incidenten voorgedaan, tot zelfs verdrinking aan toe. Vooral het feit dat de Oude Maas een getijdenrivier is, waar eb en vloed kunnen zorgen voor verraderlijke onderstromen, met het drukke binnenscheepvaartverkeer maakt dat het echt niet geschikt is om zomaar in te gaan zwemmen. Zelfs voor geoefende zwemmers is een getijdenrivier te druk, te onrustig en te gevaarlijk.”
Slechts één bord
“D66 is zeer erkentelijk naar het Natuur en Recreatieschap IJsselmonde en de wethouder voor het plaatsen van het bord. Helaas hebben wij maar één bord gezien, dus wij hopen dat iedereen, die het voornemen heeft om in de Oude Maas te gaan zwemmen het bord zal zien. De fractie van D66 Barendrecht is in ieder geval heel blij, ook in relatie tot een ander belangrijk punt van D66, waterbewustzijn , waterveiligheid en zwemvaardigheden voor onze jeugd.“
Recent nieuws
-
Nieuwe NS dienstregeling: Meer treinen op zaterdag vanaf station Barendrecht
Woensdag 10 december 2025
-
Stiller asfalt op de A15 bij Carnisselande, vervanging in 2026 en 2027
Woensdag 10 december 2025
-
Za 13 dec: Winterevenement in Carnisse Veste
Woensdag 10 december 2025
-
Zaterdag 13 dec: WinterFeest Barendrecht van de Middenbaan tot aan de Oude Dorpskern
Zondag 7 december 2025
-
Nieuwe rolbanden in gebruik genomen in Carnisse Veste: Gebak voor het winkelend publiek
Zaterdag 6 december 2025