Bouwen van 3D printer nieuwe uitdaging voor Draaimolen en Zeppelin
Maandag 9 maart 2015 (1 min, 9 sec)
BARENDRECHT – OBS De Draaimolen en OBS De Zeppelin staan voor een stevige uitdaging; de komende maanden gaan de leerlingen van deze scholen een echte 3D printer bouwen.
Rolf en 3Dkanjers leveren het bouwpakket en hebben samen met de basisscholen een plan van aanpak opgesteld. Hierin is naast de bouw van de 3D printer ook aandacht voor de leerdoelen die via dit project gerealiseerd gaan worden. Na een goede instructie en opleiding gaan de leerlingen samen met begeleiders en leerkrachten aan de slag.
3D Printen
Dit project is voor alle partijen en leerzaam project. Voor de leerlingen, omdat het bouwen van een 3D printer nieuw is en een beroep doet op hun technisch en ruimtelijk inzicht. Ze moeten daarnaast ook goed met elkaar kunnen samenwerken. Gezien het feit dat de handleiding Engelstalig is, wordt er dus ook een beroep gedaan op hun Engelse taalvaardigheid. De 3D printer zal in alle groepen vakoverstijgend worden ingezet.
Samenwerken
Dit programma zal uiteindelijk over andere scholen van stichting openbaar onderwijs 3Primair worden uitgerold. Dit houdt in dat, naast Barendrecht, ook in de gemeenten Ridderkerk en Zwijndrecht openbare scholen met dit programma aan de slag gaan om zo de kinderen nog beter voor te bereiden op het voortgezet onderwijs en de snel veranderende maatschappij. Bij het project zoeken we de samenwerking op met het Dalton Technasium en Focus ICT studenten, zij zullen ons bij het project ondersteunen.
Recent nieuws
-
Foto’s + video’s: Truckrun Barendrecht 2026
Zaterdag 11 juli 2026
-
Uitslaande grote brand in bedrijfspand aan de Fennaweg
Donderdag 2 juli 2026
-
Grote waterlekkage aan de Lavendelhof, straat en parkeervakken volgelopen met water
Woensdag 1 juli 2026
-
Jongen van fatbike beroofd aan Van Beuningenhaven: Verdachte opgepakt, fiets terug bij eigenaar
Vrijdag 26 juni 2026
-
Wielerronde van Barendrecht op zaterdag 4 juli
Dinsdag 23 juni 2026