Plusdag: Leerlingen onderzoeken schilderijen en ‘goud’
Maandag 20 januari 2014 (42 sec)
BARENDRECHT – Vorige week bezochten de atheneumplusleerlingen van Calvijn Groene Hart tijdens een zogenaamde plusdag het Van Goghmuseum in Amsterdam of de Nederlandsche Bank. Deze plusdagen keren vier keer per jaar terug en bieden de vwo-plusleerlingen de mogelijkheid te werken aan complexe en uitdagende opdrachten om vaardigheden als onderzoek, organiseren, plannen, samenwerken en creativiteit te stimuleren en uiteraard de kennis uit te bouwen.
De leerlingen uit klas 1 en 2 verdiepten zich aan de hand van verschillende onderzoeksopdrachten in de ontwikkeling van het werk van Vincent van Gogh en vergeleken zijn schilderijen met werk van andere negentiende eeuwse kunstenaars uit de collectie. Zij kwamen zo tot bijzondere en interessante ontdekkingen. De plusleerlingen uit klas 3 kregen een rondleiding in de Nederlandsche Bank, waarna ze onderzoek hebben gedaan naar de waarde van geld. Alle groepen waren weer erg enthousiast en hebben duidelijk weer veel geleerd.
Fotograaf: Calvijn Groene Hart, BarendrechtNU
(Op alle foto's berust copyright. Foto's mogen zonder toestemming v.d. fotograaf niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Stille tocht voor slachtoffer van dodelijk ongeval op Noldijk
Dinsdag 14 oktober 2025
-
Heinenoordtunnel vannacht volledig afgesloten (ook voor fietsers) voor tests met noodstroomvoorziening
Maandag 13 oktober 2025
-
23-jarige fietser overleden bij aanrijding met auto op Noldijk, automobilist onder invloed
Zondag 12 oktober 2025
-
Oliebollenkraam geopend op het Middeldijkerplein, dit jaar niet op het Havenhoofd
Zaterdag 11 oktober 2025
-
Vergunning verleend voor geldkiosk met geldautomaat aan het Achterom
Vrijdag 10 oktober 2025