Leerlingen Dalton Barendrecht herdenken slachtoffers Holocaust
Woensdag 3 februari 2016
(49 sec)
– Reageer via Facebook ( )
BARENDRECHT – Afgelopen zondag werd in Amsterdam herdacht dat het concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz op 27 januari 1945 bevrijd werd. Er was een stille tocht en er werden toespraken gehouden, door onder andere de burgemeester van Amsterdam, bij het spiegelmonument in het Wertheimpark.
Leerlingen uit VWO 5 van het Dalton Lyceum die deelnemen aan het project Shoa woonden deze herdenking bij. Naast de snijdende wind werd het hun ook koud om het hart door de emotionele toespraken en de serene sfeer in het park.
Rondleiding
Na afloop van de herdenkingen togen de leerlingen naar de Hollandse Schouwburg al waar ze een rondleiding kregen op de plek waar de Amsterdamse joden in de oorlog verzameld werden en vanwaar ze naar Westerbork en later de afgrijselijke oorden in Oost-Europa getransporteerd werden.
Nieuwe dimensie
Aanwezig zijn daar waar de geschiedenis heeft plaatsgevonden geeft volgens een aantal leerlingen de geschiedenis een nieuwe dimensie. Het is niet langer een verhaal van onbekende mensen en enorme aantallen, de geschiedenis gaat leven en krijgt een gezicht.
Recent nieuws
-
Kippie lanceert in april nieuwe Vissie pilotwinkel in de Carnisse Veste
Zaterdag 6 maart 2021
-
Nazaat van Anne Frankboom geplant in het centrum van Barendrecht: “Optimisme en vertrouwen in de toekomst”
Zaterdag 6 maart 2021
-
Oprit vanaf Kilweg naar A29 Rotterdam vanavond dicht voor werkzaamheden aan asfalt
Vrijdag 5 maart 2021
-
Aanleg van eerste Tiny Forest van start bij de Trinoom
Vrijdag 5 maart 2021
-
Vechtpartij in het centrum van Barendrecht, wethouder grijpt in en voorkomt verdere escalatie
Donderdag 4 maart 2021