Leerlingen Dalton Lyceum openen Kinderboekenweek bij OBS De Draaimolen
Maandag 12 oktober 2015 (56 sec)
BARENDRECHT – Leerlingen van het Dalton Lyceum uit de technasiumbrugklas B1C (Diana van Wilgen, Mik van der Zande en Gianluca Stefanutto) hebben samen met leerlingen uit de schakelklas van OBS De Draaimolen de Kinderboekenweek 2015 geopend.
Het thema van de boekenweek dit jaar is natuur, wetenschap en techniek en draagt de titel: ‘raar maar waar’. Speciaal vanwege dit thema waren de technasiumleerlingen uitgenodigd om door middel van hun eigen ontwerprobot ‘Bob’ het thema voor de jongere basisschoolkinderen aanschouwelijk te maken.
De brugklassers hadden van tevoren zelf een programma op de computer geschreven en dit vervolgens in hun robot, Bob, ingevoerd. Op de dag van de uitvoering voerde Bob op spectaculaire wijze zijn show op voor de enthousiaste kinderen van de Schakelklas. Na afloop van zijn optreden riepen de technasiumleerlingen luidkeels dat de Kinderboekenweek daarmee geopend was. De Bob-show is naderhand nog drie keer vertoond, omdat ze het allemaal zo leuk vonden. De daltonleerlingen kregen als dank voor hun prestatie een chocoladeletter. Al met al was het een leuke en leerzame ervaring voor alle leerlingen.
Foto: De ontwerprobot Bob van het DLB steelt de show bij kinderen van schakelklas De Draaimolen.
Recent nieuws
-
Slachtoffer gewond bij straatroof door 4 jongens aan de Boeier
Dinsdag 31 maart 2026
-
Speurhond vindt tas met €700.000 in woning aan het Ketelmeer, man (43) aangehouden
Woensdag 25 maart 2026
-
27 april: Aanmelden voor Koningsdag kindervrijmarkt in centrum Barendrecht
Dinsdag 24 maart 2026
-
27 april: Aanmelden voor Koningsdag kindervrijmarkt in winkelcentrum Carnisse Veste
Vrijdag 20 maart 2026
-
Gemeenteraadsverkiezingen Barendrecht 2026
Woensdag 18 maart 2026