Masterplan cultuureducatie De Baerne aangeboden: Cultuureducatie en ontwerpvisie De Baerne
Dinsdag 27 maart 2018 (1 min, 11 sec)
BARENDRECHT – Kort na de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst door de gemeente, Theater het Kruispunt, CultuurLocaal en KunstCreatief Barendrecht, is afgelopen week het Masterplan De Baerne aan wethouder Vermaat overhandigd. Het was voor de samenwerkende partijen een tour de force om op korte termijn een onderbouwd plan voor de Baerne én voor de ontwikkeling van cultuureducatie te kunnen presenteren.
Niet alleen is er bij de plannen voor de Baerne nagedacht over een nieuwe uitstraling van het gebouw, maar ook hebben de partners uitgebreid met elkaar gesproken over de visie op cultuureducatie in Barendrecht en Carnisselande.
Gebouw De Bearne
“De ontwerpvisie, gemaakt door architectenbureau ARD, tevens onderdeel van het masterplan, is een mooie inspiratiebron. Hierin wordt een toegankelijk en transparant gebouw De Baerne geschetst als middelpunt van cultuureducatie. Het gebouw wordt aangepast aan de moderne eisen met o.a. een flexibele BaerneZaal, die geschikt gemaakt kan worden voor allerlei soorten gebruik. Muziek, theater, film, cabaret, exposities, alles kan een plaats krijgen in een vernieuwde Baerne.”
Waardering
Wethouder Vermaat sprak zijn waardering uit voor het vele werk dat is verricht en benadrukte dat Barendrecht over voldoende ‘stenen’ beschikt, maar dat het uiteindelijk om een goede visie op cultuureducatie gaat. Wethouder Vermaat was blij dat het masterplan juist nu, kort na de gemeenteraadsverkiezingen, kon worden aangeboden, zodat de nieuwe raad en het college zich tijdig over de plannen kan buigen.
Foto: Overhandiging van het masterplan aan wethouder Vermaat (Fotografie: Sheby Hogenbirk)
Recent nieuws
-
4-30 aug: Carnisser Baan afgesloten tussen Lijsterbeswede en Vrijenburglaan ivm werkzaamheden aan rotonde
Vrijdag 25 juli 2025
-
Schoolzone bij basisschool De Draaimolen: Draaihekken over weg om auto’s te weren tijdens haal- en brengtijden
Donderdag 24 juli 2025
-
Flowers & Wood in Carnisse Veste stopt als bloemenwinkel: “Niet meer rendabel”, focus naar meubels
Donderdag 24 juli 2025
-
Moskee mag activiteiten van rechter (voorlopig) voortzetten in pand Bijdorpplein, besluit over dwangsom uitgesteld
Woensdag 23 juli 2025
-
Explosie en brand bij beautysalon aan de Avenue Carnisse
Dinsdag 22 juli 2025