€5.000 boete voor eigenaar van blaffende hond Augustapolder: Hond alsnog in beslag genomen
Dinsdag 9 augustus 2022 (1 min, 21 sec)
BARENDRECHT – Bewoners van de wijk Vrouwenpolder ondervonden ‘dag en nacht’ overlast van een blaffende hond op het terrein van een bedrijf aan de Augustapolder in Barendrecht. De overlast was zo ernstig en langdurig dat bewoners van de Paulinapolder een petitie waren begonnen en de gemeente inmiddels rigoureus heeft ingegrepen.
Eind juni van dit jaar werd door de gemeente een zogeheten ‘last onder dwangsom’ opgelegd aan de eigenaar van de hond: De hond moest voor 5 juli naar binnen moeten worden verplaatst, anders zou de eigenaar direct een dwangsom (bestuurlijke ‘boete’) verschuldigd zijn van maar liefst €5.000.
Dwangsom en inbeslagname
Burgemeester Veldhuijzen: “Uit controles van onze BOA’s is gebleken dat hier geen gevolg aan is gegeven.” De eigenaar moest de dwangsom van €5.000 dus gaan betalen én de overlast moest nog steeds worden gestopt. Op 11 juli is de eigenaar van de hond hierover per brief geinformeerd. De ‘boete’ moet binnen 6 weken aan de gemeente worden betaald.
Nog voordat de eigenaar die brief heeft ontvangen ontving de politie op 8 juli weer een nieuwe melding van overlast. Hierop is besloten om de overlast direct te doen stoppen en de hond in beslag te nemen: “De politie heeft vervolgens overleg gevoerd met een piket officier van justitie. Deze heeft besloten dat de hond, gezien de inmiddels lange historie, in beslag kon worden genomen door de politie“, aldus de burgemeester.
De maatregelen van de gemeente zijn bedoeld om de overlast te doen stoppen, op kosten van de eigenaar als die dat niet zelf doet. Inmiddels is de overlast opgelost door de inbeslagname van de hond, zo besluit de burgemeester zijn brief (PDF) over de kwestie aan de gemeenteraad van Barendrecht.
Recent nieuws
-
Stille tocht voor slachtoffer van dodelijk ongeval op Noldijk
Dinsdag 14 oktober 2025
-
Heinenoordtunnel vannacht volledig afgesloten (ook voor fietsers) voor tests met noodstroomvoorziening
Maandag 13 oktober 2025
-
23-jarige fietser overleden bij aanrijding met auto op Noldijk, automobilist onder invloed
Zondag 12 oktober 2025
-
Oliebollenkraam geopend op het Middeldijkerplein, dit jaar niet op het Havenhoofd
Zaterdag 11 oktober 2025
-
Vergunning verleend voor geldkiosk met geldautomaat aan het Achterom
Vrijdag 10 oktober 2025