Stormbaan in Zuidpolder voor jongeren en volwassenen: springen, klimmen, kruipen en balanceren
Maandag 30 april 2018 (54 sec)
BARENDRECHT – Al jaren lang liggen er tekeningen voor een stormbaan in de Barendrechtse Zuidpolder. Leerlingen van het Dalton Lyceum en Calvijn Groene Hart werden betrokken bij het project en gaven in 2015 en 2016 presentaties. In oktober 2016 werd door de gemeente aangekondigd dat de stormbaan in april 2017 zou openen, de bouw ging echter nooit van start.
Inmiddels zijn de voorbereidingen voor de bouw daadwerkelijk gestart: tussen mei en juli 2018 vinden de bouwwerkzaamheden voor de stormbaan plaats ten zuiden van het Barend Bos. Naast parkeerplekken voor fietsen worden er ook zo’n 30 extra parkeerplaatsen voor auto’s aangelegd.
Stormbaan
Het ontwerp van de stormbaan is in grote lijnen gelijk aan het ontwerp van een jaar geleden. De stormbaan is speciaal voor volwassenen en kinderen vanaf 13 jaar. Hindernissen die erin komen zijn o.a.: wiebelbrug, stapelementen (in het water), bokspringpalen, een duikelrek, klimnet, kruiptouwen, balken, touwladder, balanceerbalk/wip, muurtjes, klimkubus, balanceerbalken over het water en hangtouwen over het water. Ook worden er bij de in/uitgang picknickbanken geplaatst.
Artikelfoto: Bouwbord in de Zuidpolder, fotomontage met op achtergrond daadwerkelijk locatie v.d. stormbaan. (Foto van bouwbord door: Marco)
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025