Nieuwe inrichting van parkeerterrein aan het Achterom: Nieuwe indeling, meer openbaar groen
Woensdag 16 februari 2022 (1 min, 3 sec)
BARENDRECHT – Vorige week maandag (7 februari) zijn de werkzaamheden gestart voor de nieuwe inrichting van het parkeerterrein aan het Achterom. Naast een andere indeling van de parkeervakken komt er meer openbaar groen. Het trottoir, de rijbaan en parkeerplaatsen worden bestraat en er komt nieuwe openbare verlichting met LED.
Een aantal bomen wordt verplant, zodat het parkeergebied een groene uitstraling heeft. Om wateroverlast zoveel mogelijk te voorkomen, wordt er onder de parkeerplaats een waterberging aangebracht die het regenwater vertraagd afvoert.
In fases
De nieuwe inrichting wordt gefaseerd uitgevoerd.
Van 7 februari tot en met 11 maart:
- Ingang 2e Barendrechtseweg tot ingang parkeergarage
- Het parkeerterrein bij Albert Heijn
- Verplanten bestaande bomen
Vanaf 14 maart tot en met juli:
- Parkeerplaats en rijbaan voor appartementen vanaf Dr. Schaepmanstraat tot ‘t Trefpunt
- Trap en omgeving Middenbaan: De opgangen naast Albert Heijn en ter hoogte van het Kruidvat worden vervangen door nieuwe traptreden van natuursteen. Parkeren van fietsen kan bij de opgang ter hoogte van Albert Heijn.
- Aansluiting met de 2e Barendrechtseweg en het verbeteren (veiliger maken) van het fietspad
Tijdens de werkzaamheden wordt de overlast voor de bereikbaarheid en parkeren zoveel mogelijk beperkt. De verwachting is dat de werkzaamheden in juli dit jaar zijn afgerond, met uitzondering van de beplanting. Meer informatie over de centrumaanpak vindt u op barendrecht.nl/centrumaanpak.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025