Harmonieorkest Barendrecht blaast jury omver op festival
Dinsdag 12 november 2013 (51 sec)
BARENDRECHT – Groot was de vreugde bij de dirigent en de leden van het Harmonieorkest toen de juryrapporten werden uitgereikt. Op het Eiland IJsselmonde Festival, dat 2 november plaatsvond in Hoogvliet, wist het orkest van Harmonievereniging Barendrecht de hoogste score van de dag te behalen.
Voor de uitvoering van het sprookjesachtige verhaal The legend of Ratu Kidul kregen zij van de jury een beoordeling van 87 punten. Jurylid Jacob Slagter sprak van een ‘uitstekende uitvoering’. De vertolking van het muziekstuk Lord Tullamore, dat geïnspireerd is op vrolijke en lyrische Ierse melodieën, werd beoordeeld met 86 punten. “Knappe prestatie van een prachtig klinkend orkest”, gaf jurylid Danny Oosterman als commentaar.
In de weken voorafgaand aan het festival is door de orkestleden en dirigent Truus Migchielsen-Muizer veel gerepeteerd om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Zij zullen de muziekstukken nogmaals uitvoeren op het Nieuwjaarsconcert van de vereniging, dat plaatsvindt op 11 januari 2014. Het thema van deze avond is Verhalen en Legendes. Meer informatie over dit concert en het orkest is te vinden op www.harmoniebarendrecht.nl.
Recent nieuws
-
OM eist 14 jaar cel en tbs in Barendrechtse zedenzaak: Verdacht van seksueel misbruik bij 31 kinderen
Vrijdag 16 januari 2026
-
Gemeente zet kerstboominzameling toch door met twee alternatieven: Inzameling en ophalen
Vrijdag 9 januari 2026
-
UPDATE: Kerstboominzameling dit jaar geannuleerd, extreem druk bij de buitendiensten
Donderdag 8 januari 2026
-
Geen kermis op Koningsdag 2026 en bezoekersaantal voor feest op Doormanplein gehalveerd
Woensdag 7 januari 2026
-
Kerstboominzameling uitgesteld naar woensdag 14 januari: €0,50 per boom
Dinsdag 6 januari 2026