Team Dalton Lyceum winnaar debatfestival
Dinsdag 18 december 2018 (43 sec)
BARENDRECHT – Het debatteam van het Dalton Lyceum heeft overtuigend de finale gewonnen van het daltonscholen debatfestival. Daarmee mogen zij een jaar lang pronken met de wisselbeker.
Het enthousiasme spatte ervan af bij het horen van de overwinning. Het debat en het leren debatteren is een belangrijke vaardigheid waar leerlingen op het Dalton op vrijwillige basis aan kunnen deelnemen: “Dat is niet alleen het oefenen in mooie, scherpe retorische volzinnen en in argumentatieleer. Het is ook ervaring opdoen met allerlei verschillende debatvormen en het respectvol kunnen inschatten van je ‘tegenstander’.”
“En wat misschien wel de belangrijkste winst is, leerlingen zijn maatschappelijk betrokken, ze zijn bekend met actuele ontwikkelingen en zijn in staat daar een onderbouwde mening over te vormen. En dan maakt het helemaal trots als al die kennis en vaardigheden een mooie overwinning opleveren. Nu op weg naar de Lagerhuis-debatwedstrijd. Debaters, gefeliciteerd!“, aldus de school.
Recent nieuws
-
Oud docent Portus Groene Hart krijgt 100 uur taakstraf voor ontucht met 16-jarige leerlinge
Woensdag 17 september 2025
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker krijgt vorm, staalconstructie van nieuwe schuur staat overeind
Zaterdag 13 september 2025
-
Uitbreiding van recreatiegebied Zuidpolder-West van start
Vrijdag 12 september 2025
-
27 sept: Feestelijke Burendag op het Middeldijkerplein
Vrijdag 12 september 2025
-
Inschrijvingen geopend voor nieuwe editie van The Hunt op 3 oktober: Jeugd op de vlucht voor politie
Vrijdag 5 september 2025