Leerlingen Dalton Lyceum winnen hoofdprijs voor beste robot ontwerp
Maandag 5 februari 2018 (58 sec)
BARENDRECHT – In de Beneluxfinale van de First Lego League, waar door 52 teams uit drie landen gestreden werd in kennis en vaardigheden in ontwerpen, programmeren en robotica, heeft team ‘Probots’ van het Dalton Lyceum een eerste prijs behaald voor het robotontwerp.
Het team van negen eersteklassers is afgelopen zaterdag, vergezeld door docenten en ouders, afgereisd naar Leeuwarden om daar deel te nemen aan deze internationale challenge.
Ontwerpprijs
In deze First Lego League wedstrijd waren in drie categorieën prijzen te behalen: Core Values, het Project als geheel en het Ontwerp. De daltonleerlingen behaalden de eerste prijs met hun ontwerp, waarbij de jury geoordeeld heeft over het ontwerpen van de robot, het bouwen ervan en de wijze van programmeren van de robot.
Een aantal teams had inmiddels enige ervaring met dit soort wedstrijden; de brugklassers van het Dalton deden voor de eerste keer mee, gecoacht door hun ouderejaars schoolgenoten: “Dan is het een geweldige prestatie dat het team “Probots”, zoals zij zich noemden, de ontwerpprijs in de wacht wist te slepen. De award prijkt in het technasiumlokaal.”
Binnenkort zal een team bovenbouwleerlingen van de school afreizen naar Italië om daar deel te nemen aan een internationale wedstrijd robotica.
Recent nieuws
-
Zondag 6 juli: Nederlands Kampioenschap BMX Racing bij Fietscrossclub Barendrecht
Vrijdag 27 juni 2025
-
5 en 6 juli: Gratis Jazz evenementen in Het Kruispunt en de Bethelkerk
Donderdag 26 juni 2025
-
64 nieuwbouw appartementen Zeeheldenbuurt (sociale huur) vanaf 2 juli op Woonnet Rijnmond
Woensdag 25 juni 2025
-
Dwangsom van €20.000 opgelegd om activiteiten van Islamitisch centrum Barendrecht aan Bijdorpplein te stoppen
Woensdag 25 juni 2025
-
Friendswonen, laatste inschrijfmogelijkheid: Kans voor jongeren op woonruimte in Lagewei
Woensdag 25 juni 2025