Video 1939: Groenteteelt in Barendrecht
Vrijdag 21 juli 2017 (28 sec)
BARENDRECHT – [Video] Barendrecht was ooit een dorp dat vooral leefde van agrarische activiteiten. In 1940 zou de Coöperatieve Groenteveiling haar 25 jarig bestaan vieren. Daarvoor maakte men in 1939 een lange film over de verschillende teelten en de veiling zelf.
Die film is voor publicatie gesplitst in hanteerbare hoofdstukken. Na de onderwerpen, Fruitteelt, Aardbeienteelt en De Veiling, is dit het laatste deel. Zoals de titel al zegt gaat deze terugkijkfilm over het telen van groenten in de koude grond en onder glas. Het geeft een aardig beeld van de werkwijzen van toen.
Video montage door: Bas Romeijn
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Scholier geslagen en van fatbike bestolen bij school aan de Dierensteinweg
Vrijdag 16 mei 2025
-
13-jarige jongen door leeftijdsgenoten beroofd tijdens verkoop van merkkleding aan de Schoener
Vrijdag 16 mei 2025
-
Lego-dief bij Intertoys Carnisse Veste: Grote doos speelgoed over alarmpoortjes getild
Vrijdag 16 mei 2025
-
Mannen plunderen kledingcontainer van Opnieuw&Co aan de Portlandse Baan
Vrijdag 16 mei 2025
-
Arrestatieteam valt woning binnen aan de Arent Maertensvliet
Woensdag 14 mei 2025