Video 1939: De tuinbouwveiling van Barendrecht en Omstreken
Maandag 11 januari 2016 (48 sec)
BARENDRECHT – [Video] Er was een jubileum op komst in 1939. In maart 1940 zou de Coöperatieve Tuinbouwveilingvereniging “Barendrecht en Omstreken” 25 jaar bestaan. Dat moest gevierd worden met iets speciaals. En om aan de leden en het publiek laten zien wat er in die 25 jaren bereikt was , is er toen een film gemaakt, echter zonder geluid. Het werk op en rond de veiling, maar ook de verschillende agrarische activiteiten in het verzorgingsgebied werden gefilmd.
Helaas bestaat deze film niet meer, maar zijn er ooit kopieën van gemaakt op VHS band. Deze beelden zijn in 2010 bewerkt door Bas Romeijn, hij heeft er vervolgens commentaar en geluid aan toegevoegd en deze op DVD gezet. Dat was de 50 minuten durende film “De Jubileumfilm van de veiling uit 1939”, een verkorte versie hiervan is nu te bekijken.
Ondanks de slechte beeldkwaliteit kun je buiten rond het gebouw aan de Gebroken Meeldijk, het gekrioel van T-Fords, veilingkarren en paard- en wagens en binnen het veilen via de klok zien.
Video: Bas Romeijn, BarendrechtNU
(Op alle video's berust copyright. Video's mogen zonder toestemming v.d. maker niet worden gekopieerd of worden overgenomen.)
Recent nieuws
-
Handhavers gewond geraakt bij aanhouding met verzet Avenue Carré
Zaterdag 15 augustus 2026
-
Politie en douane vinden illegale sigaretten en tabak bij supermarkt op de Middenbaan
Vrijdag 14 augustus 2026
-
Dealer aangehouden na achtervolging, sok met drugs in heg aangetroffen aan de Chopinstraat
Vrijdag 7 augustus 2026
-
Politie ontdekt voor bijna half miljoen euro aan gestolen spullen in loods aan het Zuideinde
Dinsdag 21 juli 2026
-
Van dinsdag t/m vrijdag geen treinen van station Barendrecht; werkzaamheden aan spoor
Maandag 20 juli 2026