Misdrijven Barendrecht 2014: Minder overvallen, meer straatroven
Zondag 17 mei 2015 (1 min, 1 sec)
BARENDRECHT – In 2014 is het totaal aantal misdrijven in Barendrecht licht gedaald ten opzichte van 2013 (3%). Dit is een minder sterke daling dan in de hele eenheid Rotterdam (7%). De daling wordt vooral veroorzaakt door een afname van een aantal veelvoorkomende vormen van vermogenscriminaliteit.
Dit blijkt uit een rapportage over het gezamenlijk veiligheidsbeeld door hulpdiensten en veiligheidsinstanties in de regio Rotterdam.
High Impact Crime
In onze gemeente is het aantal woninginbraken vrijwel stabiel gebleven: 155 in 2013 tegenover 160 in 2014. Het aantal gevallen van straatroof in Barendrecht is met 33% gestegen (van 21 naar 28), terwijl er in de regio juist sprake was van een daling (22%). De ontwikkeling van bedreigingen (van 77 naar 55) en overvallen (van 6 naar 1) is relatief positief ten opzichte van de eenheid Rotterdam (beide 9%).
Vermogenscriminaliteit
Het aantal misdrijven zakkenrollerij is gehalveerd van 33 in 2013 naar 16 in 2014. Ook de aantallen diefstal uit of vanaf motorvoertuigen (20%), diefstal van motorvoertuigen (16%) en vernieling/beschadiging (11%) zijn duidelijk gedaald. Alleen diefstal van brom, snor en andere fietsen en diefstal of inbraak in box/garage/schuur/tuinhuis zijn in het afgelopen jaar gestegen (+30%).
Zie ook: Daling van aantal HALT-verwijzingen in 2014 in Barendrecht
Drughandel
Het aantal misdrijven drugshandel is afgenomen (van 20 naar 18) en deze ontwikkeling is ook regionaal te zien (12%).
Foto (archief): Politieheli op zoek naar verdachte personen in Barendrecht
Recent nieuws
-
Twee Rotterdammers (18) na achtervolging aangehouden voor auto inbraken in wijk Molenvliet
Zondag 6 september 2026
-
Nieuwbouw De Kleine Duiker officieel geopend: Van verwoestende brand naar volledig nieuw hoofdgebouw
Zaterdag 5 september 2026
-
Man veroordeeld voor diefstal van trailer aan de Lübeck: Auto weggeduwd en trailer meegenomen
Zaterdag 5 september 2026
-
Politiehond springt in sloot en bijt vluchtende Duitser in het water langs de Dierensteinweg
Zondag 30 augustus 2026
-
Tankwagen en auto gekanteld op A15, hoofdrijbaan richting Rhoon thv Smitshoek volledig afgesloten
Zaterdag 29 augustus 2026