Initiatief van bewoners: Bladkorven in Buitenoord
Woensdag 8 oktober 2014 (53 sec)
BARENDRECHT – De herfst is weer ingetreden. Er liggen al volop bladeren op de stoepen en straten. Dat kan tot gevaarlijke situaties leiden. Wanneer het geregend heeft, kunnen voetgangers en fietsers erover uitglijden. Bewonersvereniging Buitenoord (BoBo) en bewonerscommissie Rondom De Ark hebben ook dit jaar weer aan de gemeente gevraagd om 8 bladkorven te plaatsen. De gemeente is blij met dit bewonersinitiatief.
Bladeren
Als wegbeheerder veegt de gemeente de wegen en fietspaden. Daarnaast blazen ze de stoepen met blad- blazers schoon. Maar de gemeente kan er niet alleen voor zorgen dat alles bladvrij blijft. Daarom doen zij een beroep op inwoners om te helpen de stoepen schoon te houden.
Actieve bewoners
Via het wijkoverleg heeft de gemeente intensief contact met BoBo en Rondom de Ark. Deze bewonersverenigingen informeren zelf de omwonenden in de directe omgeving van de bladkorven. Zij zorgen er ook voor dat de korven op de juiste manier worden gebruikt. Ze zijn alleen bedoeld voor het bladafval van de straat en uit eigen tuin en niet voor snoeiafval of etensresten. De gemeente zorgt voor het legen van de korven.
Recent nieuws
-
Zaterdag 5 april: Treinen Maasoever Spoorweg gaan weer rijden
Maandag 31 maart 2025
-
Moskee Barendrecht haalt half miljoen euro op: Niet toegestaan op bedrijventerrein Bijdorp onder huidige regels
Dinsdag 25 maart 2025
-
Roparun Doorkomst Barendrecht in afgeslankte vorm verder, doorkomst bij Doormanplein
Dinsdag 25 maart 2025
-
4 weken geen bussen van/naar Station Barendrecht; afsluiting kruising Binnenlandse Baan / Gouwe
Dinsdag 25 maart 2025
-
Openingstijden kermis Barendrecht 2025: Vier en halve dag kermis, start op dinsdag 22 april
Vrijdag 21 maart 2025