Emma Severien wordt nieuwe kinderburgemeester van Barendrecht
Dinsdag 17 oktober 2023 (53 sec)
BARENDRECHT – Afgelopen week hebben 7 kandidaat-kinderburgemeesters zich gepresenteerd aan de jury van de gemeente Barendrecht. Elke kandidaat kreeg de kans te vertellen waarom hij of zij graag kinderburgemeester wil worden. De jury heeft daarna Emma Severien tot nieuwe kinderburgemeester gekozen.
Emma wordt op dinsdag 31 oktober geïnstalleerd in de gemeenteraad. Op die datum draagt Gino Riesmeijer zijn ambtsketen over aan Emma Severien. Vanaf dat moment is Emma de nieuwe kinderburgemeester. Het komende schooljaar zet Emma zich in op de volgende speerpunten: cyberpesten, hacken en sociale media.
Emma
Emma zit in groep 8 van CBS Smitshoek en is 11 jaar. Ze heeft naar eigen zeggen geen plankenkoorts en staat open voor ieders mening. Als kinderburgemeester richt ze zich graag op social media en de gevaren daarvan. “Tegenwoordig trappen veel mensen en kinderen in foute berichten die via sociale media worden verstuurd. Dat moet stoppen. Als we daar wat meer lessen over geven aan kinderen, kunnen we veel ellende voorkomen. In dit geval gaat het ook om cyberpesten. Ook dat kunnen we in lessen onder de aandacht brengen, zodat kinderen wat minder gaan pesten.”
Recent nieuws
-
Gebouw aan Talmaweg 107 gesloopt voor nieuwe straat Talmapad met 7 eengezinswoningen
Donderdag 14 mei 2026
-
Burgemeester beëindigt weer verboden demonstratie op het spoor langs Havenspoorpad
Donderdag 14 mei 2026
-
Demonstratie door 16 personen op goederenspoorlijn langs Havenspoorpad weer verboden
Zondag 10 mei 2026
-
UPDATE: Voor het eerst (g)een wolf gezien bij de Kilweg in Barendrecht
Vrijdag 8 mei 2026
-
Zes maanden cel voor gewelddadige poging tot beroving van Gucci-pet aan de Platehaven
Vrijdag 8 mei 2026